امروز سه شنبه 29 مهر 1399 ساعت 08:51:31

دوربین خبر

کد مطلب : 31694 -تاریخ انتشار : جمعه 07 شهریور 1399 -ساعت : 14:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
99درصد مطالبات گندم کاران و کلزاکاران پرداخت شد

وفایی نژاد مدیر کل غله و خدمان بازرگانی منطقه 2 کشور:

99درصد مطالبات گندم کاران و کلزاکاران پرداخت شد

به گزارش دوربین خبر،

عباسعلی وفایی نژاد در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه ذخیره استراتژیک گندم در استان بیش از ۱۲۰ هزار تن است که ذخیره سه ماه را کفاف می‌دهد، افزود: این میزان در انبار سیلوهای بخش خصوصی و دولتی در استان ذخیره سازی شده است.

وی با تاکید بر کیفی سازی گندم، یادآور شد: بیش از ۹۰ درصد مصرف نان در استان بربری است از این رو باید نسبت به کیفی سازی تولیدات گندم اقدام کرد.

وی با بیان اینکه باید از گندم‌های مرغوب در استان استفاده کرد، اظهار داشت: تأمین گندم مرغوب از استان‌های هدف ماند گلستان، فارس و خوزستان جزو برنامه‌ها است.

وفایی نژاد با عنوان اینکه سالانه حدود ۴۰۰ هزار تن گندم در استان مصرف می‌شود، گفت: باید بیش از ۳۰۰ هزار تن گندم از سایر استان‌ها و یا از طریق واردات تأمین کنیم.

سرپرست غله و خدمات بازرگانی یادآور شد: گندم باید دارای گلتون بالا باشد و آثار جوانبی آن برای بهداشت جامعه مدنظر قرار گیرد و همه تلاش می‌کردند از استان‌هایی که دارای گندم باکیفیت و مرغوب هستند، تأمین شود.

وفایی شمار نانوایی‌های استان را بیش از پنج هزار واحد اعلام کرد و گفت: خوشبختانه نهضت سیلوسازی در استان محقق شد و رشد قابل ملاحظه‌ای را در این بخش داشتیم.
https://www.instagram.com/p/CEWUztxHNpM/?igshid=7xkrjjbhknl2لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : 99درصد مطالبات گندم کاران و کلزاکاران پرداخت شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir