امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 03:14:52

دوربین خبر

کد مطلب : 31727 -تاریخ انتشار : یکشنبه 16 شهریور 1399 -ساعت : 14:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جهش 12 درصدي توليد انرژي در نيروگاه شهيدسليمي نکا

دوربین خبر گزارش می دهد...

جهش 12 درصدي توليد انرژي در نيروگاه شهيدسليمي نکا

به گزارش دوربین خبر،

 با گذر موفق از پيك تابستان، انرژي توليدي نيروگاه شهيدسليمي نكا در پنج ماهه سال جهش توليد در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 12درصد افزايش يافت.

مديرعامل شركت مديريت توليدبرق نكا با اعلام اين خبر افزود: در اين مدت بالغ بر 4 ميليارد و 684 ميليون و 771 هزار كيلو وات ساعت انرژي در واحدهاي بخاري و بلوك سيکل ترکيبي نيروگاه شهيدسليمي نكا توليد شد که نسبت به سال قبل 12 درصد رشد داشته است.

 محسن نعمتي همچنين خاطرنشان ساخت: در 5 ماه گذشته بيش از 4 ميليارد و 510 ميليون و 358 هزار كيلووات ساعت انرژي خالص به شبكه سراسري برق كشور تحويل شد.  

وي با بيان اينکه در اين مدت 73.16 درصد انرژي توليد شده در واحدهاي بخاري و 26.84 درصد در واحدهاي بلوك سيکل ترکيبي بدست آمده است، گفت: در اين پنج ماه 42.8 درصد انرژي تعهدي نيروگاه طبق برنامه محقق شد. 

  نعمتي همچنين به دشواري و حساسيت بسيار زياد نگهداري و بهره برداري از واحدهاي اين نيروگاه پس از 4 دهه كاركرد، اشاره کرد و گفت: اکنون در آستانه چهل و دومين سال بهره برداري از واحدهاي بخاري نيروگاه قرار داريم، لذا بدليل قدمت و عمر بالاي تجهيزات، حفظ آمادگي واحدهاي اين نيروگاه براي توليد پايدار انرژي در فصول مختلف سال بويژه در فصل تابستان که تقاضاي بيشتري وجود دارد، کار آساني نيست، اما همکاران توانمند و متخصص ما مانند هميشه به عشق مردم و با تلاش مضاعف و همت جهادي خود در انجام به موقع بازديدهاي دوره اي و تعميرات مياندوره اي و اساسي و نيز نگهداري اصولي واحدها توانستند آمادگي واحدها را براي توليد و پايداري شبکه برق کشور در وضعيت مطلوبي حفظ کنند و در ايام پيک مصرف تابستان عملکرد قابل قبولي به ثبت برسانند.

  وي در پايان با تقدير و تشکر از همراهي و همکاري هموطنان در زمينه مديريت مصرف افزود: در تابستان امسال بدليل شيوع ويروس کرونا و لزوم تأمين برق مراکز درماني و تقاضاهاي اضافه شده در اين بخش، مسئوليت خادمان مردم در صنعت برق دوچندان شده بود ولي با همراهي مردم فهيم و همت مضاعف کارکنان نيروگاه ها کار و فعاليت در تمامي ايام اعمال محدوديت و فاصله گذاريهاي اجتماعي بدون وقفه ادامه داشت تا چراغ درمان خاموش نشود و خللي در کار مدافعان عزيز سلامت بوجود نيايد. 

  نيروگاه شهيد سليمي نكا با داشتن 4 واحد بخاري به ظرفيت هركدام 440 مگاوات، 2 واحد گازي با ظرفيت هركدام 137.6 مگاوات، يك واحد بخار سيكل تركيبي با ظرفيت 160 مگاوات و دو واحد توربين انبساطي با ظرفيت هركدام 9.4 مگاوات، در مجموع با ظرفيت 2214 مگاوات و توليد بيش از 4 درصد برق كشور به عنوان يكي از بزرگترين نيروگاههاي كشور نقش موثري در پايداري شبكه سراسري برق كشور دارد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : جهش 12 درصدي توليد انرژي در نيروگاه شهيدسليمي نکا

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir