امروز چهار شنبه 30 مهر 1399 ساعت 11:41:19

دوربین خبر

کد مطلب : 31768 -تاریخ انتشار : یکشنبه 23 شهریور 1399 -ساعت : 08:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
درخشش مازندران در نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور

زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

درخشش مازندران در نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور

"دوربین خبر" گزارش می دهد...

به گزارش دوربین خبر،

شبکه شهرهای خلاق مدتی است که با الهام از طرح جهانی یونسکو توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شده و به دنبال بهینه سازی، نهادینه کردن و بهره‌برداری از ظرفیت‌ها و داشته‌های فرهنگی، هنری، ارزشی، تاریخی و … استان در راستای توسعه اقتصادی است.

 شبکه شهرهای خلاق امکانی برای ثبت، ضبط و گسترش و همچنین بهره‌مندی مردم مناطق و شهرهای مختلف کشور از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری، تاریخی و ارزشی است که آن شهر یا منطقه رواج داشته و از رونق برخوردار بوده ولی تا به امروز نانوشته و شفاهی باقی مانده است.

ما در استان مازندران ظرفیت‌های فرهنگی و هنری بسیاری داریم و در قالب این طرح به دنبال ساماندهی و سوق دادن این ظرفیت‌ها در مسیر اقتصادی و توسعه‌ای که به توسعه اجتماعی و انسانی می انجامد، هستیم که نیازمند تسهیل‌گری، مشارکت‌گرا بودن و همگرا بودن در بین تمام خادمان فرهنگ و هنر استان است.

 شهرستان گلوگاه در بخش موسیقی، شهرهای آمل، قائمشهر و نور در بخش ادبیات، نوشهر در بخش مد و لباس و شهرهای بابلسر، محمودآباد و تنکابن نیز در بخش هنرهای تجسمی، پس از داوری‌های صورت گرفته به مرحله نهایی این جشنواره راه یافتند.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : درخشش مازندران در نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir