امروز سه شنبه 29 مهر 1399 ساعت 03:29:16

دوربین خبر

کد مطلب : 31807 -تاریخ انتشار : دوشنبه 31 شهریور 1399 -ساعت : 11:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تجلیل از 100 هزار رزمنده مازندران در هفته دفاع مقدس

فرمانده سپاه کربلا مازندران خبر داد:

تجلیل از 100 هزار رزمنده مازندران در هفته دفاع مقدس

به گزارش دوربین خبر،

سرهنگ پاسدار سیاوش مسلمی در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه بزرگ دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت در پارک موزه دفاع مقدس استان، در گفت و گو با خبرنگاران ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با اشاره به اینکه این نمایشگاه با شعار «ماقوی هستیم» از امروز آغاز به کار کرده است، گفت:‌تا هفتم مهرماه این نمایشگاه برپا است.

فرمانده سپاه کربلا با دعوت از مردم عزیز استان برای بازدید از این نمایشگاه افزود: نمایشگاه «ما قوی هستیم» با تلاش و زحمات همه ارگان‌ها و نهاد و‌ها وطراحی بسیجیان عزیز برپا شده است که نماد هشت سال دفاع مقدس و دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه علمی پژوهشی و نیز دفاعی و نظامی می‌باشد.

سرهنگ پاسدار مسلمی در ادامه هدف از برگزاری نمایشگاه را انتقال معارف دفاع مقدس و عبرت‌های هشت سال جنگ تحمیلی دانست و تاکید کرد:‌ امروز ‌به جرات می‌توان گفت که بعد از چهل سال همچنان همان رشادت‌ها و ایثارگری‌های دفاع مقدس در حوزه‌های مختلف سبب صیانت از انفلاب اسلامی شده است.

فرمانده سپاه کربلا با تصریح بر اینکه از هشت سال دفاع مقدس جنگ معنوی، غیرت دینی و یک جنگ اعتقادی بود، افزود: جنگ تحمیلی، جنگ اسلام در مقابل کفر بود کو دشمن یک جنگ بین المللی علیه ایران اسلامی براه انداخت، اما ایران اسلامی با غیرت، شجاعت و ایثارگری جوانان به پیروزی رسید.

سرهنگ پاسدار مسلمی در ادامه با بیان این مطلب که امروزه هم در عرصه جنگ نرم، جوانان امروز با سرلوحه قرار دادن ایثار جوانان رزمنده دیروز در میدان هستند، خاطرنشان کرد: جوانان امروزی با استفاده از تجریبات جوانان رزمنده دیروز در مقابل دشمن ایستادند.

فرمانده سپاه کربلا در پایان به زحمات ایثارگران، جانبازان و آزادگان و همچنین غواصان مظلومدر هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد:‌این نمایشگاه روایتگر غیرت دینی و شجاعت جوانان است که ملت ایران به واسطه آن در امنیت و آرامش بوده و ایران اسلامی در اوج توانمندی، اقتدار و آزادگی قرار دارد.

 سرهنگ سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران در حاشیه برگزاری مراسم تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس استان اظهار کرد: در این مراسم در جمع پیشکسوتان دفاع مقدس هستیم و به‌صورت نمادین از ۵۰ عزیز بزرگوار این عرصه تجلیل به عمل آمد.

وی افزود: تا پایان هفته دفاع مقدس از ۱۰۰ هزار رزمنده عرصه دفاع مقدس مازندران که در جبهه حق علیه باطل حضور داشتند، تجلیل خواهد شد.

فرمانده سپاه کربلا مازندران خاطرنشان کرد: این مراسم به‌منظور پاسداشت زحمات رزمندگان دفاع مقدس که الگوی صبر و استقامت، غیرت و مردانگی هستند، انجام شد تا عبرت و درس‌آموزی برای نسل امروز و آینده باشند.

سرهنگ مسلمی گفت: رزمندگانی که در جبهه‌های مقاومت خوش درخشیدند، کسانی خواهند بود که باید از تجربیات‌شان در عرصه دفاع مقدس استفاده شود.

وی در پایان یادآور شد: این تجربیات باعث می‌شود تا جوانان امروز از آن تاسی بگیرند و ادامه دهنده راه رزمندگان و ایثارگران باشند.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تجلیل از 100 هزار رزمنده مازندران در هفته دفاع مقدس

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir