امروز سه شنبه 29 مهر 1399 ساعت 08:49:39

دوربین خبر

کد مطلب : 31812 -تاریخ انتشار : دوشنبه 31 شهریور 1399 -ساعت : 14:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کاهش 8 درصدی نزاع  پنج ماه امسال در مازندران

کاهش 8 درصدی نزاع پنج ماه امسال در مازندران

گزارش از:سعادت فر

به گزارش دوربین خبر،مدير كل پزشكي قانوني مازندران ، آمار معاینات انجام شده، پنج ماه سالجاری در استان را 9 هزار 950 نفر اعلام کرد و افزود : این رقم در مقایسه با مدت مشاه سال قبل 8 درصد کاهش داشت.

عباسی با اشاره به اینکه از این آمار ذکر شده 6 هزار 460 نفر مرد و مابقی زن هستند .

بر اساس اين گزارش بيشترين نزاع به ترتيب مربوط به شهرهاي ساري و میاندرود با عدد هزار و960 ، بابل با عدد هزار و 359 و آمل با عدد هزار و 103 نفر و كمترين موارد نزاع به شهرستان فریدونکنار با عدد 112 نفرثبت شده است.

تیر بیشترین ماه

بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان ، تیر با 2392 ، مرداد با 2225 و خرداد با 2089 و اردیبهشت با 1993 به ترتیب بیشترین و فروردین با 1251 کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاكيد بر اينكه نزاع و درگيري بيشترين دليل مراجعه افراد به مراكز پزشكي قانوني است ، تصريح كرد :بخش قابل توجهي از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگيري از طرف مراجع قضايي و انتظامي به مراكز پزشكي قانوني ارجاع مي شود كه بر اساس نوع و ميزان آسيب ديدگي با توجه به قانون مجازات اسلامي براي آنان گواهي صادر ميشود.
اين مقام اجرايي استان يكي از دلايل بالا بودن آمار نزاع را پائين بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : ميتوان با آموزش مهارت هاي زندگي به خصوص در سنين پايين ميزان تحمل افراد را در شرايط استرس بالا برد تا افراد به جاي درگيري فيزيكي ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشكلات في ما بين را حل و فصل كنند.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : کاهش 8 درصدی نزاع پنج ماه امسال در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir