امروز سه شنبه 29 مهر 1399 ساعت 04:26:42

دوربین خبر

کد مطلب : 31825 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 03 مهر 1399 -ساعت : 09:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دادرسی الکترونیک در دستگاه قضایی استان مازندران گسترش می یابد

دادرسی الکترونیک در دستگاه قضایی استان مازندران گسترش می یابد

به گزارش دوربین خبر،

رییس کل دادگستری استان مازندران بر لزوم گسترش دادرسی الکترونیک در مراجع قضایی و فراگیری دادرسی الکترونیک در سراسر استان تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت الاسلام والمسلمین اکبری در شورای برنامه ریزی استان که با حضور معاونین قضایی و دادستان مرکز استان تشکیل شد در این خصوص گفت: با توجه به شرایط حاکم برجامعه که در سال جاری تحت تاثیر بیماری کرونا قرار گرفته است و لزوم حفظ سلامت مردم و کارکنان شریف در مقابل این بیماری، دادرسی الکترونیک این امکان را فراهم می کند تا اصحاب دعوی ضمن ارتباط مستقیم با مقام قضائی بدون مواجهه حضوری در جلسات دادرسی شرکت نمایند.
رییس کل دادگستری مازندران در ادامه خاطر نشان کرد: ساز و کارهای لازم جهت برقراری ارتباط بین زندان و محاکم قضایی در سطح استان برقرار شده است به گونه ای که تا کنون 382 مورد دادرسی الکترونیک در سطح استان انجام گرفته و زندانی بدون انتقال به مراجع قضایی، به صورت برخط با رعایت تمامی تشریفات دادرسی در جلسه دادگاه شرکت ومطالب ودفاعیات خودرا بیان می نماید.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری ضمن تاکید بر دادرسی عادلانه در جریان رسیدگی الکترونیک بیان داشت: تمام تلاش و اهتمام دستگاه قضایی استان بر این است تا با فراهم کردن بسترهای لازم وگسترش زیرساخت های فن آوری شرایط را برای دادرسی الکترونیک در سراسر استان مهیا نماید به نحوی که علاوه بر ارتباط الکترونیک با زندان، این امکان برای وکلا، کارشناسان و اصحاب دعوی نیز میسر شود.
عالی ترین مقام قضائی استان همچنین اظهار داشت:گسترش و جایگزینی دادرسی الکترونیک علاوه بر کاهش میزان مراجعات مردم به محاکم قضایی سبب می شود تا کم تر شاهد ازدحام و سرگردانی مردم در مجتمع های قضائی باشیم.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دادرسی الکترونیک در دستگاه قضایی استان مازندران گسترش می یابد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir