امروز سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 14:59:18

دوربین خبر

کد مطلب : 31854 -تاریخ انتشار : سه شنبه 08 مهر 1399 -ساعت : 11:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آغاز واکسیناسیون آنفولانزا برای کادر بهداشتی، پزشکی و درمانی در گیر با کرونا مازندران

آغاز واکسیناسیون آنفولانزا برای کادر بهداشتی، پزشکی و درمانی در گیر با کرونا مازندران

به گزارش دوربین خبر،

 دکتر محمدرضا پارسایی، مدیرگروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه وزارت بهداشت سهمیه واکسن انفولانزا برای گروه های خاص درنظر گرفته است، گفت: در فاز نخست تزریق واکسن انفولانزا کادر بهداشت و درمان با اولویت افرادی که در بیمارستان ها و در بخش های سی سی یو، ای سی یو، اورژانس و کرونا مشغول کار هستند انجام می شود.

 وی افزود: پرسنل بهداشتی که در مراکز و خانه بهداشت خدمات کرونا و آنفولانزا به بیماران می دهند مانند پزشکان خانواده شهری و روستایی، مراقبین سلامت، بهورزان و کارشناسان ناظر و محیط نیز در اولویت دریافت این واکسن قرار دارند.
 دکتر پارسایی با بیان اینکه مادران باردار نیز در اولویت تزریق واکسن آنفولانزا قرار دارند، ادامه داد: گروه های خاص که شامل بیماران سرطانی، شیمی درمانی، پیوند کلیه، دیالیزی ها، بیماران هموفیلی، تالاسمی و بیماران ام.اس می باشند بر اساس پرونده ای که بعنوان بیماران خاص دارند فراخوان داده می شوند و می توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی و ستاد شبکه ها واکسن را به صورت رایگات تزریق کنند.
 مدیرگروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه واکسن در اختیار افرادی که در سازمان زندان ها هستند نیز قرار می گیرد، گفت: همچنین به افرادی که تحت پوشش بهزیستی مانند افرادی که درمراکز نگهداری از سالمندان، بیماران عقب مانده ذهنی، معلولین قرار دارند در فاز اول واکسن آنفولانزا تعلق می گیرد که به صورت رایگان تزریق می شود.
 وی با بیان اینکه از امروز واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان در استان مازندران آغاز شده است، افزود: افراد عادی، دیابتی ها، بیماران قلبی باید مطابق با اعلام سازمان غذا و دارو کشور از داروخانه ها واکسن دریافت کنند.

گفتنی است از آغاز واکسیناسیون، برای تعداد ۴۰ نفر از کادر درمانی بخش کرونا مرکز آموزشی درمانی بوعلی سینا ساری واکسن آنفولانزا تزریق شد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : آغاز واکسیناسیون آنفولانزا برای کادر بهداشتی، پزشکی و درمانی در گیر با کرونا مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir