امروز پنج شنبه 08 آبان 1399 ساعت 11:17:50

دوربین خبر

کد مطلب : 31860 -تاریخ انتشار : سه شنبه 08 مهر 1399 -ساعت : 19:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جشنواره دانش آموزی رسول مهربانی برگزار می شود

جشنواره دانش آموزی رسول مهربانی برگزار می شود

به گزارش دوربین خبر،

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت:این جشنواره با هدف ترویج و تبلیغ سیره عملی اخلاقی پیامبر (ص) در سه بخش ادبی و هنری، چند رسانه‌ای و فضای مجازی، و پژوهش و تألیف در بین سه گروه دانش‌آموزان، فرهنگیان و دانشجومعلمان برگزار خواهد شد و مهلت ارسال آثار تا پایان دی ماه 99 است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آئین رونمایی این پوستر با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) الگو و اسوه حسنه است، گفت: با اجرای این جشنواره قصد داریم اعلام کنیم که اسلام دین رحمانی است و پیامبر اسلام را باید سرلوحه اخلاق و رفتارمان قرار دهیم. هدف آن بزرگوار ترویج اخلاق و تربیت اسلامی بود و مانیز باید براساس سند تحول بنیادین تربیت اسلامی را محور فعالیت هایمان قرار دهیم.

«علیرضا سعدی پور» با بیان اینکه باید دانش‌آموزانی در تراز جمهوری اسلامی تربیت کنیم، افزود: فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی مورد تأکید رهبری است و باید کاری کنیم دانش‌آموزان هر چه بیشتر به قرآن، عترت و نماز گرایش پیدا کنند. ما نیازمند روش‌ها و ابزارهای جدید برای پرورش دانش‌آموزان در جهت تربیت اسلامی هستیم و هرچه بیشتر در جهت منویات سند تحول بنیادین بکوشیم.

وی با اشاره به شرایط جدید متاثر از ویروس کرونا گفت: در حال حاضر حضور دانش‌آموزان در مدارس کم است و بیشترین جنبه آموزش و پرورش در فضای مجازی صورت می‌گیرد. از این رو ضرورت دارد هرچه بیشتر با تولید محتوای الکترونیکی مرتبط در شبکه شاد فعالیت‌های تربیتی قرآن و عترت اعم از فیلم، کلیپ، انیمیشن و ... را در این فضا منتشر سازیم که بیش از سخنرانی‌ها تأثیر دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به برخی فعالیت های قرآنی 6 ماهه اخیر تصریح کرد: دو جشنواره تربیت حکیمانه با تأکید بر سوره لقمان که بر محور نماز و همچنین سوره حجرات که بر محور صفات شایسته انسانی بود با مشارکت فعالانه دانش‌آموزان به بهترین نحو در مازندران برگزار شد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : جشنواره دانش آموزی رسول مهربانی برگزار می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir