امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 18:48:29

دوربین خبر

کد مطلب : 31868 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 10 مهر 1399 -ساعت : 09:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ظرفیت های اقتصادی مازندران مورد توجه قرار گیرد

ظرفیت های اقتصادی مازندران مورد توجه قرار گیرد

به گزارش دوربین خبر،

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه نشست گفت وگوی دولت با بخش خصوصی مازندران که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، افزود: بانک های خصوصی باید همنوا با دیگر بخش ها به مشکلات و مسایل اقتصادی استان و کشور توجه کنند و نقش خود را در میدان توسعه استان بدرستی ایفا کنند.

وی با تاکید بر اینکه بانک های خصوصی باید نسبت به موضوع توسعه و تقویت تولید احساس مسئولیت داشته باشند، ادامه داد: اراده مشترک و جمعی و درک درست از واقعیت های اقتصادی کشور زمینه ساز توسعه است.

استاندار مازندران با برشمردن مشکلات اقتصادی واحد های تولیدی و صنعتی استان، اظهار داشت: به رغم این که سال های سال همه مشکلات استان در بخش های مختلف آسیب شناسی و به صورت کارشناسی احصاء شده است، اما بدلیل فقدان اراده مشترک و نرسیدن به درک جمعی شاهد عقب افتادگی استان هستیم.

حسین زادگان بخش زیادی از مشکلات استان مازندران را ملی دانست و خاطرنشان کرد: در سال های اخیر به کرات از سوی مدیران ملی و استانی در خصوص نقش ملی گردشگری استان ، نقش تولیدات کشاورزی منطقه در امنیت غذایی کشور ، اهمیت حفظ زمین های کشاورزی ، سواحل دریای خزر و نقشی که مازندران می تواند در صادرات و بازرگانی با کشورهای cis داشته باشد، بقدر کفایت توضیح داده شده و برنامه های کارشناسی برای رفع مشکل ارایه گردید، لیکن ظرفیت های یاد شده همچنان بدلایل مختلف منجر به توانمندی اقتصادی استان نشده است. 

استاندار مازندران به تولید قریب 3 میلیون تنی مرکبات استان اشاره کرد و ابراز داشت: علیرغم این که ۷۰ درصد این محصول، مازاد بر مصرف داخلی قابلیت صادرات دارد، اما همچنان استان فاقد گمرگات دریایی ، شرکت های حمل و نقل بین المللی، کشتی های دارای امکانات خاص ، پرواز های مستقیم تجاری و دیگر زیرساخت های مورد نیاز است و هر ساله هم ضرر و زیانش متوجه باغداران و کشاورزان ما می شود.

حسین زادگان با اشاره به پایانه صادراتی محصولات کشاورزی "روماک"، افزود: مازندران با وجود ظرفیت های موجود باید مورد حمایت وزارت صمت و دولت قرار گیرد تا شاهد توسعه محصولات کشاورزی در استان باشیم.

استاندار یکی دیگر از مشکلات را فرسایشی شدن تصمیمات و مصوبات در فرایند اداری در دستگاه های اجرایی دانست و بیان داشت: به نظر می رسد تا زمانی که نتوانیم این مسایل را حل و فصل کنیم ، قادر به توسعه و رسیدن به رضایتمندی عموم مردم نخواهیم بود.

وی همدلی وفاق و نقش آفرینی بخش خصوصی را راهکار برون رفت از شرایط فعلی دانست و افزود: بخش تولید با توجه به شرایط اقتصادی کشور نیاز به توجه جدی دارد و باید موانع حاصل از بروکراسی زائد اداری را از پیش روی آن برداشت. 

حسین زادگان با قد دانی از مجلس شورای اسلامی در دادن رای اعتماد به وزیر صمت به عنوان مهم ترین وزارتخانه در جبهه مقدم جنگ اقتصادی ، گفت: وزارت صمت بدلیل ارتباط مستقیم با بخش های مهم اقتصادی همچون تولید، صادرات و واردات نقش مهمی در توسعه کشور داردلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ظرفیت های اقتصادی مازندران مورد توجه قرار گیرد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir