امروز چهار شنبه 30 مهر 1399 ساعت 01:46:53

دوربین خبر

کد مطلب : 31887 -تاریخ انتشار : شنبه 12 مهر 1399 -ساعت : 15:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کمبود بخشی از آب شرب شهرهای گروه الف جبران شد

با نصب پمپ بر سد البرز:

کمبود بخشی از آب شرب شهرهای گروه الف جبران شد

به گزارش دوربین خبر،

 کمبود آب شرب شهرهای گروه الف جبران و تلاش برای تکمیل ایستگاه پمپاژ بر روی سد ادامه دارد

مدیر عامل آب و فاضلاب مازندران با اشاره به کمبود آب در شهرهای گروه الف در پی بارندگی روزهای گذشته و افزایش میزان کدورت آب سد البرز گفت: تا کنون با اقدامات انجام شده بخشی از کمبود آب شهرهای بابل، بابلسر، امیرکلا و هادی شهر و روستاهای تابع جبران  شد و هم اکنون خطوط انتقال آب درحال شست وشو و تا چند ساعت آینده عملیات آب گیری تصفیه خانه اضطراری طلوت آغاز می شود که در پی آن آب شرب پس ازچند ساعت واردشبکه توزیع خواهد شد.

 مجید عبدالهی با بیان اینکه کدورت آب سد البرز از حدود5NTU  پس ازبارندگی شدید دربالادست سد به 400 NTU  افزایش یافت، افزود: تصفیه خانه آب اضطراری بابل توانایی تصفیه این میزان کدورت آب را ندارد لذا 500 لیتر در ثانیه آب، از این تصفیه خانه از مدار بهره برداری خارج شد.

وی، ضمن اشاره به احداث سه رشته خط انتقال آب در لایه بالایی سد که در سیل سال گذشته اجرا و بصورت سیفونی یاخودمکش درزمان سیل استفاده می شد، تصریح کرد: به دلیل پایین بودن سطح آب دریاچه سد نسبت به عیدسال گذشته، نصب پمپ  برای پمپاژ آب الزامی است که این امر توسط 7 اکیپ فنی از آب وفاضلاب و آب منطقه ای مازندران شبانه روز درحال انجام است.   

مدیر عامل آبفا مازندران، ایجاد پست برق زمینی 630 کیلوولت، اجرای 1000 متر کابل خود نگهدار برق، احداث فوندانسیون و نصب الکتروپمپ برروی سطح سنگی شیب دار فواصل تاج تا دریاچه سد برای پمپاژ آب را از مهمترین اقدامات انجام شده برای رفع کمبود و قطعی آب این شهرها عنوان و تصریح کرد:  بر اساس اقدامات شبانه روزی انجام شده پمپ مربوطه برای برداشت لایه بالایی سد نصب و راه اندازی شد.

وی خاطرنشان کرد:  با این اقدام امید می رود بخشی ازکمبود آب جبران شود و طی ۲۴ ساعت آینده کار ایستگاه پمپاژ به اتمام  برسد وشرایط برای برداشت کافی آب ازبالای سد فراهم و به تدریج درروزهای آینده مشکلات به حداقل خواهد رسید.

مهندس عبدالهی با بیان اینکه مشترکینی که نیاز به آب دارند با سامانه 122 تماس بگیرند ،ادامه داد:  ازروزسه شنبه ۸ مهرتاکنون  12 دستگاه  تانکر آبرسانی سیار در بابل و 6 دستگاه  در بابلسر به صورت  تیم های آبرسان آماده آبرسانی به مشترکین در مناطق مختلف این شهرهاهستند.

مدیر عامل آبفا مازندران، از صبوری و همراهی مردم این شهرها قدردانی کرد و خواستار اعمال شیوه های مدیریت مصرف توسط سایر هم استانی ها شد.

https://sapp.ir/abfamazلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : کمبود بخشی از آب شرب شهرهای گروه الف جبران شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir