امروز یکشنبه 04 آبان 1399 ساعت 20:53:43

دوربین خبر

کد مطلب : 31891 -تاریخ انتشار : یکشنبه 13 مهر 1399 -ساعت : 16:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تربیت دانش آموز در تراز انقلاب اسلامی رویکرد آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

تربیت دانش آموز در تراز انقلاب اسلامی رویکرد آموزش و پرورش است

به گزارش دوربین خبر،

علیرضا سعدی پور" در نشست تخصصی و توانمندسازی اعضای مجمع علوی و فاطمی سازمان بسیج دانش آموزی که ظهر امروز در سالن الغدیر سپاه کربلا برگزار شد، افزود: توانمندی های دانش آموزان استان بر کسی پوشیده نیست. چه در عرصه های علمی و چه در عرصه های فرهنگی و ورزشی دانش آموزان مازندرانی همواره در رتبه های بالای کشوری خوش درخشیدند. امسال سه رتبه تک رقمی کنکور سراسری و ۲۶ دانش آموز راه یافته به مرحله نهایی المپیاد علمی را داشتیم.

وی با اشاره به ظرفیت عظیم دانش آموزان بسیجی، ادامه داد: هدف والای ما تربیت دانش آموزان مومن، متعهد، دلسوز، مسئولیت پذیر، ایثارگر، فداکار، وطن دوست و ولایتمدار است که آیینه تمام نمای چنین کسی دانش آموز بسیجی است. باید در تمام ساحت های تربیتی تلاش کنیم و دانش آموز تک ساحتی تحویل جامعه ندهیم چرا که وظیفه ما تربیت دانش آموزانی است که هم در عرصه علمی و هم در عرصه های عقیدتی، ورزشی، هنری، کارآفرینی و اقتصادی فعال و براساس تراز نظام جمهوری اسلامی باشند.

سعدی پور ادامه داد:این دانش آموز چند ساحتی قله ترسیم شده در سند تحول بنیادین است که به حیات طیبه می رسد.

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران با بیان اینکه دانش آموز در تراز جمهوری اسلامی ایران در سند تحول بنیادین آموزش وپرورش به بهترین شکل رونمایی شده است، خاطرنشان کرد: آنچه در آموزش و پرورش به دانش آموزان آموخته می شود باید در رفتارهای عملی و مهارت های زندگی آنها نمود پیدا کند. آموزش صرف فایده ای نداشته و باید به دنبال ایجاد اخلاق اسلامی و صفات پسندیده در رفتارهای دانش آموزان باشیم. دانش آموزان بسیجی بهترین ظرفیت برای ارائه راهکار در این زمینه برای ارتقاء رفتارهای دینی در دانش آموزان هستند.

سعدی پور به جنگ نرم دشمنان برای به انحطاط کشاندن جوانان ما نیز اشاره کرده و گفت: امروز دشمنان زیادی داریم که با تفنگ و تانک جلو نمی آیند بلکه به طرق مختلف نرم در حال حمله هستند و ما باید آماده و هوشیار باشیم. هوشیاری ما نیز باید در مدارس نهادینه شده و نقشه های دشمنان شناسایی شود. همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده اند فضای مجازی محل اصلی این جنگ نرم و شبیخون فرهنگی است که باید بسیار دقت کرده و هوشیارانه عمل کنیم.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تربیت دانش آموز در تراز انقلاب اسلامی رویکرد آموزش و پرورش است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir