امروز سه شنبه 29 مهر 1399 ساعت 04:22:40

دوربین خبر

کد مطلب : 31892 -تاریخ انتشار : یکشنبه 13 مهر 1399 -ساعت : 16:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح کوچ(کاهش وزن)ویژه دلنش آموزان اجرا می شود

طرح کوچ(کاهش وزن)ویژه دلنش آموزان اجرا می شود

به گزارش دوربین خبر،

معاون سلامت و تندرستی آموزش و پرورش مازندران در نشست کمیسیون تخصصی پروژه کنترل وزن چاقی«کوچ» گفت: نسل سالم در گرو تغذیه سالم و فعالیت مناسب بدنی است، و این مهم بدون مشارکت خانواده‌ها و تلاش مسئولان امکان پذیر نیست.

«سید علی ساداتی» در نشست کمیسیون تخصصی پروژه کوچ گفت: چاقی از شایعترین بیماری های غیر واگیر در بین دانش‌آموزان مازندرانی و همچنین عامل بسیاری از بیماری های غیر واگیر دیگر از جمله بیماری های قلبی عروقی و حتی مرگ در سنین میان سالی، در سالهای آینده خواهد بود. از این رو باید تدبیری برای مهار این مشکل اندیشید.

وی با اشاره به این که در این طرح تهیه پرسشنامه ای مد نظر است، افزود: با کمک این پرسشنامه می توانیم اطلاعات دقیقی از نحوه تغذیه دانش آموزان و فعالیت‌های ورزشی آنها داشته باشیم. در تهیه این پرسش نامه از کارشناسان تغذیه و سلامت در این حوزه استفاده شده و در اختیارخانواده های محترم قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول ضمن اشاره به نحوه تکمیل این پرسشنامه که به صورت مستمر نجام خواهد گرفت، تاکید کرد: این پرسشنامه توسط خود دانش‌آموز و خانواده آن پر خواهد شد و همچنین در ارتباط با راستای آزمایی این پرسشنامه، گفت: ارائه اطلاعات دقیق، وظیفه هر خانواده است، چرا که در صورت ارائه آمار و گزارش ناصحیح اطلاعات جمع آوری شده نا کارآمد خواهد بود و این امر به ضرر خود دانش‌آموزان است.

معاون سلامت آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه، هدف اصلی این طرح جمع‌آوری اطلاعات تغذیه‌ای دانش‌آموزان است، افزود: به کمک اطلاعات احصا شده از این طرح می توانیم تصمیمات مهمی را برای برنامه غذایی کودکان خودمان ونسل پیش رو داشته باشیم. این اطلاعات حتی می تواند بر صنعت غذایی کشور هم تاثیر گذاشته و صنایع را ترقیب به تولید محصولات سالم و بهداشتی برای فرزندان ما و نسل آینده، کند.

وی همچنین با بیان اینکه این طرح در مراحل ابتدایی خود قرار دارد،خاطر نشان کرد: این طرح از سال تحصیلی جاری شروع به کار کرد و امید است در سال‌های آینده با همت دیگر دستگاه های زیرربط مانند دانشگاه علوم پزشکی آینده خوبی را برای دانشآموزان و نسل آینده کشور رقم بزند.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : طرح کوچ(کاهش وزن)ویژه دلنش آموزان اجرا می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir