امروز سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 14:52:39

دوربین خبر

کد مطلب : 31903 -تاریخ انتشار : شنبه 12 مهر 1399 -ساعت : 20:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کتاب ماه پنهان نمی ماند رونمایی شد/نقش زنان در دفاع مقدس انکار نشدنی است

کتاب ماه پنهان نمی ماند رونمایی شد/نقش زنان در دفاع مقدس انکار نشدنی است

سردار «عبدالله ملکی» با عنوان اینکه کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» اثری است گرانبها از حماسه زنان مازندران در انقلاب و دفاع مقدس، بر لزوم تدوین آثار در حوزه زنان و انتقال حماسه‌ها به نسل حاضر و آیندگان تأکید کرد.

به گزارش دوربین خبر،

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران گفت:کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» به نقش زن مازندران در دفاع مقدس می‌پردازد.

سردار «عبدالله ملکی» با عنوان اینکه کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» اثری است گرانبها از حماسه زنان مازندران در انقلاب و دفاع مقدس، بر لزوم تدوین آثار در حوزه زنان و انتقال حماسه‌ها به نسل حاضر و آیندگان تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران ظهر امروز در آئین رونمایی از کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» که در سالن کنفرانس اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، با بیان اینکه در حوزه تدوین کتب دفاع مقدس و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نهادهای مردمی و موسسات فرهنگی در سطح استان مشغول هستند، اظهار داشت: عمده کار در این بخش در حوزه مأموریت‌های اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، بنیاد شهید، ستاد کنگره شهدای سپاه کربلا، حوزه هنری و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
سردار ملکی عنوان کرد: اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران چاپ سالانه 50 کتاب را در دستور کار دارد که ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و بنیاد حفظ آثار کشور است و ما در استان با کمک همه سازمان‌ها و نهادها و نیروهای نظامی این کار را انجام می‌دهیم.
وی با اشاره به اینکه بعضی از کتاب‌ها کارنامه‌ای و عملکردی سازمان‌ها و نهادها و نهادهای نظامی در جنگ هستند، گفت: مازندران 11 یگان را در جنگ پشتیبانی می‌کرد و تدوین نقش تمام نهادهای دخیل در جنگ از جمله هلال احمر، جهاد سازندگی، بنیاد شهید، راه و ترابری، انتقال خون، بنیاد مهاجرین و... در دستور کار ما قرار دارد.
وی ادامه داد: این اداره‌کل 123 عنوان کتاب کارنامه‌ای سازمان‌ها و نهادها را در دستور کار دارد و برای این کار ستاد تدوین برای هماهنگی دو استان مازندران و گلستان شکل گرفت که دبیری آن به‌عهده ادارات کل حفظ آثار دو استان است.
این مسئول اضافه کرد: در جلساتی که با اداره کل حفظ‌ آثار استان گلستان داشتیم کارها تقسیم شد و برای تمام یگان‌ها کتاب‌ها تدوین خواهد شد.
وی با اشاره به چاپ کتاب لشکر 30 گرگان با همکاری اداره کل حفظ آثار گلستان و مازندران گفت: کتاب نقش لشکر 25 کربلا در دفاع مقدس نیز از سوی اداره‌کل حفظ آثار با هماهنگی مرکز تحقیقات و اسناد سپاه در کل کشور در دستور کار است که تدوین بخشی از کتاب بین ما و استان گلستان تقسیم شده است.
سردار ملکی همچنین بیان کرد: تدوین کتابهای مربوط به تیپ‌ها و گردان‌های رزم نیز با همکاری سپاه کربلا، نیروی انتظامی و ارتش با محوریت اداره‌کل حفظ آثار در دستور کار است.
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه در مجموع 123 عنوان کتاب عملکردی باید تدوین کنیم، گفت: با کمبود اعتباراتی که هست، کارهای پژوهشی و تحقیقی در حال انجام است و تاکنون 4 کتاب در این زمینه به چاپ رسید و 2 کتاب نیز آماده چاپ است.
وی ادامه داد: کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» توسط اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران و با همکاری اداره‌کل اموربانوان و خانواده استانداری و سازمان بسیج جامعه زنان سپاه کربلا و ستاد تدوین به قلم جواد صحرایی تدوین شد.
این مسئول با بیان اینکه کتاب عملکرد هلال احمر آماده چاپ است، گفت: همچنین مراحل پژوهشی کتاب نقش بنیاد امور مهاجرین در جنگ و برخی از سازمان‌ها و نهادهای دیگر به اتمام رسید با این حال نیازمند همکاری مسئولین هستیم و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله فراوان داریم.
وی در پایان با عنوان اینکه کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» اثری است گرانبها از حماسه زنان مازندران در انقلاب و دفاع مقدس، بر لزوم تدوین آثار در حوزه زنان تأکید کرد و گفت: زنان دوشادوش مردان چه در جبهه جنوب و چه در جبهه غرب نقش‌آفرینی کردند و ما وظیفه داریم این حماسه‌ها را به نسل حاضر و آیندگان منتقل کنیم و تدوین کتاب یکی از راههای انتقال این فرهنگ است.
انتهای پیام/
[۱۰/۳،‏ ۱۸:۲۸] صالحی حفظ ارزش ها: نماینده ولی فقیه در مازندران:
شهدا و رزمندگان مدافعان حیات طیبه هستند
آیت الله «محمدباقر محمدی لائینی» گفت: دفاع مقدس تبلور دفاع از حیات طیبه به وسیله بزرگ مردانی است در لباس رزمندگان، شهدا جانبازان، آزادگان و ایثارگران بوده و این‌ها مدافعان حیات طیبه هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، آیت الله «محمدباقر محمدی لائینی» نماینده ولی فقیه در مازندران ظهر امروز در آئین رونمایی کتاب «ماه پنهان نمی‌ماند» با اشاره به ۴۰ سالگی دفاع مقدس اظهار داشت: برنامه بسیار کیفی، معنوی، ارزشی، جهادی و اعتقادی از جانب خواهران و برادران و همسران شهدا ترتیب داده شد.
وی افزود: امروز ما شهدای زنده و سرداران بزرگوار و از افتخارات دفاع مقدس را همچنان در سطح ملی داریم و اما ممکن است امروز در سمت سیاسی و نمایندگی مجلس و یا عناوین دیگر در حال خدمت باشند، در اصل اینها از نیروهای انقلاب و از یادگاران دفاع مقدس هستند.
نماینده ولی فقیه در مازندران به حیات طیبه اشاره کرد و گفت: زنان و مردان دو معمار سازنده حیات طیبه هستند که در پیدایش این حیات سهیم و شریک هستند. تک تک افراد باید حیات طیبه داشته باشند در این صورت است که جامعه طیبه خواهیم داشت.
وی در ادامه افزود: برای آبادانی یک دهکده باید، تک تک خانواده‌ها دهقان باشند تا دهکده دهقان داشته باشد.
محمدی لائینی همچنین با بیان اینکه حیات طیبه آفت و آسیب دارد، گفت: وجود فساد، هجمه دشمنان، بی‌عدالتی‌ها از آفت‌های حیات طیبه هستند که باید با آن مبارزه کرد.
وی ادامه داد: دفاع مقدس تبلور دفاع از حیات طیبه به وسیله بزرگ مردانی است در لباس رزمندگان، شهدا جانبازان، آزادگان و ایثارگران بوده و این‌ها مدافعان حیات طیبه هستند.
محمدی لائینی اذعان داشت: حیات طیبه معلول دو عامل ایمان و عمل صالح است؛ کسی که با ایمان نسازد و ایمان و عمل صالح را در جامعه تضعیف کند جامعه را به سمت کارهای ناشایست و رفتارهای ناشایست دعوت کند و فرهنگ سازی غلط از سوی دشمنان صورت گیرد اینها ضد حیات طیبه است.
وی در پایان گفت: خدا را شاکریم که بانوان بزرگواری امروز قلم زدند و آنچه را که باید می‌گفتند و گفته می‌شد از مردانی که مراقبان حیات طیبه بودند وخاطراتشان را قلم زدند و نوشتند که ما امروز شاهد رونمایی نقش زنان فرهیخته مجاهد را در این حوزه و عرصه هستیم.
انتهای پیام/لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : کتاب ماه پنهان نمی ماند رونمایی شد/نقش زنان در دفاع مقدس انکار نشدنی است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir