امروز پنج شنبه 08 آبان 1399 ساعت 11:53:35

دوربین خبر

کد مطلب : 31913 -تاریخ انتشار : سه شنبه 15 مهر 1399 -ساعت : 15:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 مجله انتظامی /کشف 15 تن چوب جنگلی قاچاق در میاندورود تا اثرات تربیتی بر کاهش وقوع جرائم

مجله انتظامی /کشف 15 تن چوب جنگلی قاچاق در میاندورود تا اثرات تربیتی بر کاهش وقوع جرائم

به گزارش دوربین خبر،

سارق خودرو در بابل به دام افتاد 

فرمانده انتظامی شهرستان بابل از دستگیری سارق خودرو و پلاک خودرو با 13 فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد . 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سیدمحسن جعفری در تشریح این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت خودرو و پلاک خودرو در سطح شهرستان بابل، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان بابل، تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه، کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی سارق را شناسایی کردند.

سرهنگ جعفری در ادامه اظهار داشت:پس از هماهنگی با مرجع قضائی و با تشکیل تیم های عملیاتی متهم در عملیاتی ضربتی دستگیر شد و در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به سرقت 5 خودرو و 8 فقره پلاک خودروها در این شهرستان اعتراف کرد.

جعفری از کشف خودروها و اموال سرقتی از مخفیگاه متهم خبرداد و خاطر نشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

وی در خاتمه با توصیه شهروندان به خودداری از پارک خودرو در محل هاي خلوت و فاقد روشنایی مناسب از آنان خواست: با مراقبت صحیح از اموال خود و رعایت هشدارهای انتظامی پلیس را در ارائه خدکات مطلوب به شهروندان یاری دهند .


------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------


کشف 15 تن چوب جنگلی قاچاق در میاندورود 

فرمانده انتظامی شهرستان میاندورود از کشف 15 تن چوب آلات جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد . 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی داداش تبار در تشریح این خبر، گفت: در راستای مبارزه با قاچاق محصولات و فراورده های طبیعی به منظور حفظ منابع خدادادی ، ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی با انجام اقدامات اطلاعاتی به یک کارگاه دپوی چوب جنگلی در حوزه استحفاظی جنگل های دارابکلا مشکوک شدند

فرمانده انتظامی شهرستان میاندورود، افزود: ماموران پس از کسب هماهنگی با مرجع قضایی از محل مورد نظر بازدید کردند .

سرهنگ داداش تبار از کشف 15 تن چوب قاچاق در بازرسی از محل مورد نظر متهم خبر داد و اظهار داشت: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متصدی این کارگان نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

داداش تبار در پايان با اشاره به اينكه قطع درختان جنگلی، به تاراج بردن منابع ملي بوده و تبعات زيست محيطي زيادي در پي دارد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده فعاليت غيرقانوني قاچاقچيان چوب و محصولات حاصل از چوب مراتب را سريعا به پليس 110 اطلاع دهند .


-----------------------------------------------------


اهميت پدران در امور مراقبتي وتربيتي كودك 

در تربیت فرزند عليرغم اينكه نقش مادر بسيار واضح و نقش پدر به نظر مبهم و ثانويه مي رسد، اماحقيقت، چيز ديگري است 

سال هاي سال چنين به نظر مي رسيد كه مادران نقش اصلي را در رشد كودكان بازي مي كنند، شايد اصطلاحاتي چون غريزه مادرانه را شنيده باشید، عليرغم اينكه نقش مادر بسيار واضح و مبرهن است و نقش پدر به نظر مبهم و ثانويه مي رسد، اماحقيقت، چيز ديگري است.

مادران فقط نيمي از ماجرا هستند، امروزه معلوم شده است كه پدران نقش بسيار مهمي درمراقبت کودک دارند، البته اين رابطه در 2 سال اول تولد بسيار مناسب است و به رشد عاطفي كودك كمك مي كند، ولي چنانچه اين رابطه به همان شكل باقي بماند، باعث آسيب به كودك مي شود.

یکي از وظايف پدران اين است كه كمك مي كنندتا رابطه چسبنده مادر و كودك ادامه نيابد و كودك فضاي بازتري برای كسب تجربيات جديد، كاوش و رشد پيدا كند و بتواندبه استقلال موردنياز دست يابد.

پدرها بيش از مادران، فرزند خود را به پيشرفت و انجام كارهاي جديد فرا مي خوانند، پدرها فرزند خود راترغيب به ابتكار، خطرپذيري، و انجام فعاليت هاي ناآشنا و حضور در وضعيت هاي ناشناخته مي كنند.

آنها دوست دارند با فرزندان خود بازي كنند، بازي هاي آنها عموماً بازي هايي است كه فرزندشان را از لجاظ جسمي تحريك مي كند، ظاهرا بزن بزن با پدرها، كودكان را به خطر كردن ترغيب مي كند.

مادران بيشتر نقش ارضاء عاطفي و مراقبتي نسبت به كودك دارند، آنها بيشتر به فرزندان خود قوت قلب مي دهند و از آنها مراقبت مي كنند.

مادران بيش از پدران، فرزند خود را همانطور كه هست مي پذيرند و آنها را زياد تشويق نمي كنند، مادرها بيشتر وقت خود را به جاي بازي، صرف مراقبت از فرزندانشان مي كنند.

به عنوان مثال خانواده اي را كه در محوطه بازي هستند، تجسم كنيد، دختر بچه دوساله آنها در حال تاب خوردن است،پدرش او را هل مي دهد تا بالا و بالاتر برود اما مادرش با نگراني او را نگاه مي كند و مي گويد: "عزيزم مراقبت باش، زيادبالا نرو."

بررسي هاي صورت گرفته بر نحوه تربيت كودكان توسط پدرها و مادرها نيز حاكي از اينگونه تفاوت هاست.

محققان بارها و بارها نشان داده اند كه مادران بر قوت قلب بخشيدن و مراقبت از فرزندان تاكيد دارند و پدرها بر مبارزه و تحرك.

محققاني كه تعامل والدين با فرزندانشان را بررسي كرده اند، مي گويند؛ پدرها و مادرها معمولاً هر يك نقش ويژه و ارزشمندي در رشد عزت نفس فرزندان خود دارند و پدرها بيشتر به دنبال افزايش اعتماد به نفس، خود مختاري و ايجاد توقعات بالا درفرزندانشان هستند، در حالي كه مادرها بيشتر احساس پذيرش خود و حساس بودن نسبت به ديگران را در فرزندان خويش ايجاد مي كند.

تهیه و تنظیم : فاطمه خراسانی-کارشناس روانشناسی مر کز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی استان مازندرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مجله انتظامی /کشف 15 تن چوب جنگلی قاچاق در میاندورود تا اثرات تربیتی بر کاهش وقوع جرائم

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir