امروز چهار شنبه 30 مهر 1399 ساعت 02:40:01

دوربین خبر

کد مطلب : 31917 -تاریخ انتشار : سه شنبه 15 مهر 1399 -ساعت : 17:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 پرداخت 197 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در مازندران

پرداخت 197 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در مازندران

به گزارش دوربین خبر،

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی از پرداخت 197 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در مازندران خبر داد. 


حسین نگهدار در گفت‌و‌گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی مازندران (مازندپاج) با بیان اینکه مشکلات اقتصادی که امسال برای واحدهای تولیدی رخ داد سبب شد تعدادی از تولیدکنندگان بخش کشاورزی در پایداری تولید دچار مشکل شوند، گفت: کمیته تسهیل و رفع موانع تولید بخش کشاورزی در سازمان جهاد کشاورزی مازندران تشکیل شد که در سال 98 حدود 291 طرح در این کمیته مطرح شد و 80 درصد افرادی که مشکلات بانکی، امور مالیاتی، تامین اجتماعی و... داشتند مرتفع شد.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون با توجه به جلسات متعددی که کمیته تسهیل و رفع موانع تولید برگزار کرده است، 175 طرح در این کمیته مطرح و مشکلات واحدهای تولیدی رفع شد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره تسهیلات اشتغال روستایی گفت: این تسهیلات از سال 98 تاکنون به واحدهای تولیدی تزریق شد به گونه ای که 760 متقاضی برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی ثبت‌نام کردند که از این تعداد 752 نفر به مبلغ 197 میلیارد تومان موفق به دریافت تسهیلات از محل اشتغال روستایی شدند.

این مسؤول با بیان اینکه سوخت کشاورزی کمترین انحراف را دارد چراکه سامانه‌های مختلفی برای تامین سوخت کشاورزی تعریف شده است تا از طریق قاچاق به انحراف نرود، ادامه داد: سال 97 حدود 114 میلیون لیتر سوخت مورد نیاز بخش کشاورزی بود که در سال 98 به 88 میلیون لیتر رسیده است که 26 میلیون لیتر صرفه‌جویی در دو سال اخیر صورت گرفته است.

نگهدار افزود: به دلیل بارندگی‌هایی که سال گذشته در استان داشتیم کشاورزان به دنبال سوخت نبودند و کاشت محصول خود را با توجه به بارش باران و آب های سطحی انجام دادند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: پنج ماهه امسال 34 میلیون لیتر سوخت بین کشاورزان توزیع شد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 19 میلیون لیتر صرفه‌جویی سوخت صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته تخصیص اعتبارات بند خ ماده 33 را به بخش کشاورزی استان با اعتبار مصوب 244.3 میلیارد تومان داشتیم که از این مبلغ تاکنون 113.6 میلیارد تومان جذب شد، بیان کرد: این مبلغ برای کشاورزانی بود که از سال 96 تا 98 دچار خسارت شدند و متحمل ضرر و زیان شدند و برای حمایت از کشاورزان سود پس از سررسید آنان بخشیده شد.

نگهدار اظهار کرد: 40 هزار و 420 نفر از کشاورزان مازندرانی در سیل سال گذشته دچار خسارت شدند و 75 میلیارد تومان اعتبار بلاعوض برای این موضوع اختصاص پیدا کرد که 67 میلیارد و 500 میلیون تومان به کشاورزان پرداخت شد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: 53 میلیارد تومان تسهیلات بین کشاورزان خسارت دیده از سیل سال 98 پرداخت شد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : پرداخت 197 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir