امروز سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 13:50:47

دوربین خبر

کد مطلب : 31929 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 مهر 1399 -ساعت : 19:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خیران 52 میلیارد تومان به شبکه بهداشت کمک مالی کردند

رئیس دانشگاه علوم پرشکی مازندران:

خیران 52 میلیارد تومان به شبکه بهداشت کمک مالی کردند

به گزارش دوربین خبر،

 امروز چهل و سومین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان مازندران با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 استاندار مازندران در چهل و سومین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان در سالن جلسات فرمانداری بابلسر و با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کرونایی استان و اقدامات صورت گرفته گفت: مدیریت و کادر بهداشت و درمان استان خالصانه و با کار شبانه روزی در زمینه سلامت جامعه گام برداشتند که جای تقدیر دارد.
وی بیان داشت: باید سلامت را اجتماع محور و ازظرفیت خود مردم نیز استفاده کنیم که در این زمینه مجلس نیز می تواند به بهبود وضعیت موجود کمک کند .
حسین زادگان بیان کرد: ۶۰ درصد درآمد واقتصاد استان مربوط به بخش خدمات و گردشگری است اما به دلیل حفظ و تامین سلامت هم وطنان عزیز ، سفرها محدود شد.

 دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در این جلسه با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت : مازندران پس از استان های قم ،گیلان، گلستان و تهران درگیر این بیماری و ویروس شد که دانشگاه علوم پزشکی مازندران با دارا بودن بزرگترین شبکه بهداشت ودرمانی در کشور ، در مقابله با این بیماری اقدامات گسترده ای را اجرا کرد.
وی گفت: دراین راستا تا کنون ۵۶ میلیارد تومان در زمینه زیرساخت و کارهای عمرانی، توسعه ۷۷۴ تخت بیمارستان دولتی، تامین ۱۷ دستگاه اکسیژن ساز ، ۸۰۰ کپسول اکسیژن و ملزومات حفاظتی هزینه شد ، همچنین ۶۳ میلیارد تومان نیز جهت تجهیز مراکز درمانی تخصیص یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تقدیر از اعتماد خیرین به سیستم بهداشت و درمان گفت: بیش از ۵۲ میلیارد تومان در این زمینه به سیستم سلامت استان کمک شد.

دکتر موسوی با اشاره به کاهش ۴۱ درصدی درآمدهای بیمارستانی در زمان شیوع بیماری کرونا، چالشهای موجود استان را نبود درمان اختصاصی برای این بیماری، خستگی مفرط کادر درمان، کاهش منابع اختصاصی و افزایش هزینه های بیمارستان ها و ورود مسافران به شمال عنوان کرد و افزود : ورود مسافران باعث شده تا سیستم درمانی استان علاوه بر ارائه خدمات به بیماران کرونایی ، درمان بیماران حوادث جاده ای را نیز تحت پوشش قرار دهد.
وی خواستار افزایش اختیارات استانی شد و بر تامین منابع جایگزین برای جبران کاهش درآمد بیمارستانی و اقدامات الزام آور برای رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

پویش همدلی با ‎مدافعان سلامت
#من_ماسک_میزنم ????
♻️ مرجع خبری حوزه سلامت مازندران????
???? @mazums_ac_ir
????www.mazums.ac.ir


خیران 52 میلیارد تومان به شبکه بهداشت کمک مالی کردند

خیران 52 میلیارد تومان به شبکه بهداشت کمک مالی کردند

خیران 52 میلیارد تومان به شبکه بهداشت کمک مالی کردند

خیران 52 میلیارد تومان به شبکه بهداشت کمک مالی کردندلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : خیران 52 میلیارد تومان به شبکه بهداشت کمک مالی کردند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir