امروز چهار شنبه 30 مهر 1399 ساعت 01:43:05

دوربین خبر

کد مطلب : 31932 -تاریخ انتشار : جمعه 18 مهر 1399 -ساعت : 09:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پیش بینی خرید 5 هزار و 500 تن سویا در مازندران

دوربین خبر گزارش می دهد...

پیش بینی خرید 5 هزار و 500 تن سویا در مازندران

به گزارش دوربین خبر،9 مرکز خرید مسئولیت خرید سویا کشاورزان را بر عهده دارند.

به گزارش دوربین خبر،

در آستانه فصل برداشت و خرید تضمینی دانه روغنی سویا از کشاورزان مازندران، بمنظور ایجاد هماهنگی ها و تمهیدات لازم جلسه ای با حضور مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان و معاون بانک کشاورزی و همچنین سایر اعضای کارگروه خرید تضمینی در سالن جلسات اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران برگزار شد.

در این نشست مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با اشاره به پیش بینی خرید اظهار داشت: براساس پیش بینی های سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران انتظار می رود 5 هزار و 500 تن دانه روغنی سویا از کشاورزان مازندرانی خریداری شود.

عباسعلی وفائی نژاد  به جانمایی مراکز خرید در استان اشاره کرد و گفت: در سال زراعی جاری 9 مرکز متناسب با شرایط جغرافیایی کاشت این محصول بمنظور سهولت دسترسی کشاورزان سویا کار به مراکز خرید، مکان یابی گردید.

وی افزود: کارخانه آرد پاکسابان گلوگاه، شرکت بهپاک بهشهر، سیلوی شهید میرزاپور نکا، کارخانه آرد سورک، کارخانه آرد دستاس ساری، کارخانه آرد نمونه جویبار و کارخانه آرد آسیابان آمل به عنوان 7 مرکز اصلی و همچنین در صورت نیاز و متناسب با شرایط زمانی 2 مرکز تعاون روستایی خرم چماز نکا و انبار تعاون روستایی هولار شویلاشت با تجهیز به امکانات نرم افزاری و سخت افزاری فرآیند خرید دانه روغنی سویا را در سال زراعی جاری بر عهده خواهند داشت.

وفائی نژاد همچنین به قیمت تضمینی این محصول اشاره کرد و گفت: براساس مصوبه شورای اقتصاد در سال زراعی جاری قیمت هر کیلو دانه روغنی سویا با دو درصد ناخالصی و 12 درصد رطوبت 38 هزار و 523 ریال می باشد.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تصریح کرد: حمایت از تولید کننده، ایجاد تعامل در نظام تولید، جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی و افزایش تولید دانه های روغنی در کشور و افزایش خود اتکایی به تولید داخلی این محصول از اهداف مهم خرید تضمینی دانه های روغنی می باشد.

عباسعلی وفائی نژاد افزود: عمده تولید دانه روغنی سویا در شرق استان از گلوگاه تا بابلسر می باشد و پرداختی به کشاورزان از طریق بانک کشاورزی انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: خرید تضمینی دانه روغنی سویا تنها از کشاورزانی صورت می گیرد که اطلاعات آن ها در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی ثبت شده باشد.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تصریح کرد: کشاورزان عزیز که اطلاعات و میزان سطح زیر کشت محصول آن ها در سامانه پهنه بندی ثبت نشده است به منظور جلوگیری از بروز مشکل در هنگام تحویل دانه روغنی سویا به مراکز خرید، در فرصت باقی مانده تا شروع عملیات خرید تضمینی به مراکز جهاد کشاورزی در شهرستان ها مراجعه و نسبت به ثبت نام و مشخصات و سطح زیر کشت خود اقدام کنند.

وی همچنین از آغاز خرید تضمینی دانه روغنی سویا از دهه سوم مهر در مازندران خبر داد.

در این جلسه بر آموزش عوامل تشخیص و ذیحساب و کالیبراسیون باسکول و لوازم آزمایشگاهی، استقرار نماینده بانک کشاورزی و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی در مراکز خرید، اطلاع رسانی محیطی و صدور معرفی نامه کشاورز از سوی جهاد کشاورزی تاکید گردید.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : پیش بینی خرید 5 هزار و 500 تن سویا در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir