امروز چهار شنبه 30 مهر 1399 ساعت 02:57:32

دوربین خبر

کد مطلب : 31934 -تاریخ انتشار : جمعه 18 مهر 1399 -ساعت : 10:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بانک اطلاعاتی تولید محتوا نیاز آموزش در مازندران

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران عنوان کرد:

بانک اطلاعاتی تولید محتوا نیاز آموزش در مازندران

به گزارش دوربین خبر،

اسفندیار نظری» در جلسه ویدئو کنفرانسی با کارشناسان آموزش فنی و حرفه ای و کاردانش استان با تاکید بر حفظ تداوم آموزش و تربیت فرزندان این مرز و بوم در این شرایط سخت، تصریح کرد: از مهم ترین وظایف آموزش های فنی و حرفه ای در هنرستان‌ها، تربیت نیروهای متخصص آینده برای برعهده گرفتن نقش های اقتصادی و حرفه ای است. 

وی با بیان اینکه اگر مدرسه در شرایط جدید کارایی خود را نشان ندهد منجر به خسارت جبران ناپذیری به نسل آینده می شود، افزود: آموزش و پرورش می تواند با استفاده از ایده های نوین و روش هایی مناسب، مطابق با استانداردهای تولید محتوای الکترونیکی آموزش را با بالاترین کارایی و موفقیت ادامه داده و از قافله ی تعلیم تربیت عقب نمانده و همچنان پویایی خود را حفظ کند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به ضرورت وجود یک بانک اطلاعاتی از محتواهای آموزشی، خاطرنشان کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی مفید در این زمینه نه تنها نیاز همه دانش‌آموزان، بلکه عطش سیری ناپذیری علم جویی را در طیف وسیعی از مشتاقان علم، فن و هنر سیراب کند که در این زمینه راه اندازی سامانه محتوای الکترونیکی "مازند محتوا" کار بسیار بزرگی به شما می آید.

نظری با اشاره به اهمیت ارتقای جایگاه معلمان، اظهار کرد: معلمان باید در این دوران بیش از پیش ابتکار و نوآوری از خود نشان داده و خود را در هر لحظه و از هر لحاظ ارزیابی کنند. لزوم استفاده از تجربه دیگران در امر پیشرفت شغلی کاملا بر همگان روشن است و از این رو معلمان و مربیان ما باید در این زمینه کوشا باشند. ما به طور جدی نیازمند ایده های نوین در تولید و توزیع محتوای الکترونیکی هستیم.

وی با اشاره به چالش‌های سال تحصیلی و راه های مقابله با این چالش‌ها، گفت: متناسب سازی زمان آموزشی، مناسبات انسانی و خدمات مشاوره ای، تمرکز زدایی و مدرسه محوری در وضعیت های مختلف، سطح بندی یادگیری، انعطاف پذیری در امور مختلف و تهیه نقشه جامع یادگیری برای شهرستانها و مناطق، می تواند از جمله راه های مقابله با چالشها باشد.

این مقام مسئول با اشاره به نظارت و کنترل و مراقبت از توزیع تجهیزات دریافتی شهرستان و مناطق، افزود: نظارت بر روند آموزش برون سپاری و پیگیری عضویت مدرسین در شبکه آموزشی شاد و برنامه ریزی به جهت آموزش هنرآموزان و دبیران در راستای تولید محتوای الکترونیکی و استفاده از فضای مجازی از اقدامات مهم نظارتی بر امر تداوم آموزش است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : بانک اطلاعاتی تولید محتوا نیاز آموزش در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir