امروز چهار شنبه 30 مهر 1399 ساعت 02:56:33

دوربین خبر

کد مطلب : 31937 -تاریخ انتشار : جمعه 18 مهر 1399 -ساعت : 13:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نامه بسیج دانشجویی مازندران به رئیس جمهور

دوربین خبر گزارش می دهد...

نامه بسیج دانشجویی مازندران به رئیس جمهور

به گزارش دوربین خبر،شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندران به رئیس جمهور در خصوص تعطیلی 1 هفته ای پایتخت و عدم کنترل افزایش بی رویه مسافرت ها به مازندران هشدار داد. 

به گزارش دوربین خبر،

بسم الله الرحمان الرحیم

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران؛ جناب آقای حسن روحانی
سلام علیکم؛ فرا رسیدن ایام اربعین حسینی را به جناب عالی و عموم مردم ایران تسلیت عرض می نماییم. همان طور که مستحضرید، سراسر کشور به صورت گسترده مواجه با اپیدمی کوید 19 می باشد. در این میان استان های شمالی کشور به علت همسایگی با استان تهران و همچنین به دلیل مواهب طبیعی که دارند، واضح و روشن است که جزو اولین اولویت های مسافران بعنوان مقصد گردشگری قرار می گیرند.این در حالی است که این استان ها مخصوصا استان مازندران در وضعیت قرمز قرار داشته و در حال دست و پنجه نرم کردن با چالش های بزرگی در مواجهه با این بیماری است و تا همین لحظه عده زیادی از هم وطنان عزیزمان را از دست داده ایم.

جناب آقای روحانی؛ در گذشته مکررا افراد دغدغه مند و دلسوز از اقصی نقاط کشور طبعات کنترل نکردن مدت زمان تعطیلات، میزان پذیرش مسافر و لزوم اعمال محدودیت در جاده های ورودی استان ها و شهرستان ها را متذکر شده بودند اما مورد توجه ستاد ملی مبارزه با کرونا و شخص ریاست جمهور قرار نگرفت و اراده مشهود و موثری توسط دولت برای کنترل میزان مسافرت ها اتفاق نیفتاده است و همین اهمال کاری موجب افزایش تعداد مبتلایان و قربانیان بومی استان و شدت گرفتن شیوع این بیماری گردیده و تبعات جبران ناپذیری را به مردم مازندران تحمیل نمود . براستی پاسخگوی خسارت های وارده و هدر رفتن جان آن دسته از هم وطنانی که از میان ما رفته اند چه مرجعی می تواند باشد؟!

جناب آقای رئیس جمهور اکنون در برهه ای از زمان قرار داریم که وضعیت بیماری کرونا در مازندران به وضعیت پایدار نزدیک می شود و واضح است که تعطیلی چند روزه تهران موجب افزایش تردد ها از پایتخت به استان های شمالی کشور و بالطبع منتج به افزایش بیماری در سطح منطقه خواهد شد.

جناب آقای روحانی! تصمیم به تعطیلی ناگهانی و 1 هفته ای برخی از مراکز تهران آن هم در هفته ای که اربعین در آن قرار دارد راه حل مسئله نیست بلکه پاک کردن صورت مسئله است! تعطیلی مراکز تهران ممکن است مشکل را در پایتخت کمتر کند اما در عوض بیماری را در سایر استان ها پخش می کند و اقدامات این چنینی که برای حل گوشه ای از مشکل، سایر قسمت ها را خراب می کند را نمی توان راه حل عاقلانه و صحیح اطلاق کرد.

مجددا این هشدار را می دهیم که عدم کنترل مسافرت ها و مدت زمان تعطیلات تبعات و خسارت های جانی جبران ناپذیری را در سطح جامعه به بار خواهد آورد و مسئولیت آن تماما بر عهده دولت محترم و ستاد ملی مبارزه با کرونا می باشد و اگر خدایی ناکرده چنین شود دولت و مسئولین ذی ربط باید پاسخگو باشند و هرگونه اشتباهی که سلامتی هم وطنان و احیای مراسم های دینی همچون اربعین را خدشه دار کند یا موجب کم رونق شدن آن ها شود دور از نظر نمی ماند و نابخشودنی است.

والسلام علی من اتبع الهدی
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : نامه بسیج دانشجویی مازندران به رئیس جمهور

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir