امروز چهار شنبه 30 مهر 1399 ساعت 03:01:28

دوربین خبر

کد مطلب : 31945 -تاریخ انتشار : یکشنبه 20 مهر 1399 -ساعت : 10:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دهمین جشنواره شعر «اشک انار» در مازندران برگزار می شود

دهمین جشنواره شعر «اشک انار» در مازندران برگزار می شود

به گزارش دوربین خبر

«سیدمحمد صادقی سنگدهی» از برگزاری دهمین جشنواره شعر مقاومت و حماسه استان مازندران با عنوان «اشک انار» در سال 1399 خبر داد.

مدیر ادبیات، انتشارات و تاریخ دفاع مقدس اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران افزود: این جشنواره با موضوعات «شهدا، جانبازان و زندانیان مبارز پیرو خط حضرت امام خمینی (ره)»، «هشت سال دفاع مقدس» «فرهنگ عاشورایی در دفاع مقدس»، «زنان شهیده، ایثارگران، جانبازان و آزادگان»، «شهدای مدافع حرم اهل بیت (ع) و شهدای مبارزه با تروریست‌ها»، «شهدای مدافع امنیت وطن و انقلاب اسلامی» و «شهدای ترور»، «شهدای هسته‌ای و علمی کشور»، «ولایتمداری، حجاب و عفاف»، «حماسه اسلامی و ملی 9 دی»، «جنگ نرم و شبیخون فرهنگی دشمنان»، «مدافعان سلامت» و بخش بین الملل: «مقاومت ملل و بیداری اسلامی» برگزار می‌شود.
صادقی سنگدهی ادامه داد: اشعار ارسالی باید با دو زبان فارسی و محلی (بومی استان مازندران) در بخش‌های سنتی، نیمایی، سپید، سرود، ترانه و تصنیف به دبیرخانه ارسال شوند.
صادقی سنگدهی از شرکت شاعران در همه ‌گروه‌های سنی در جشنواره خبر داد و گفت: شاعران می‌توانند اشعار برای کودکان مهد، دبستان، نوجوانان و بزرگسالان به دبیرخانه ارسال کنند.
این مسئول مازندرانی بودن و یا ساکن این استان بودن را از شرایط شرکت در جشنواره اعلام کرد و افزود: محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد و شاعران می‌توانند به صورت هم زمان در تمامی شش بخش و ده موضوع در هر دو زبان شرکت کنند.
وی با بیان اینکه در مراسم اختتامیه از صاحبان 12 اثر برگزیده تقدیر خواهد شد، از چاپ 110 اثر برگزیده در کتاب جشنواره خبر داد و گفت: آثار 15 شاعر برگزیده به کنگره ملی شعر دفاع مقدس نیز راه می‌یابد.
صادقی سنگدهی افزود: آثار باید به صورت تایپ شده در محیط word در cd به آدرس: ساری، بلوار دفاع مقدس، روبروی بیمارستان شفا، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، دبیرخانه نهمین جشنواره شعر اشک انار و یا به پیام‌رسان شماره‌ 09380104507 حداکثر تا پایان آبان ارسال شود.
وی زمان اعلام برگزیدگان را پنجم آذر اعلام کرد و گفت: آئین اختتامیه جشنواره طبق اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم‌گیری خواهد شد.
انتهای پیام/لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دهمین جشنواره شعر «اشک انار» در مازندران برگزار می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir