امروز سه شنبه 29 مهر 1399 ساعت 03:50:07

دوربین خبر

کد مطلب : 31963 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 مهر 1399 -ساعت : 13:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 رییس کل دادگستری مازندران با هدف بررسی وضعیت زندانیان از زندان مرکزی ساری بازدید کرد

رییس کل دادگستری مازندران با هدف بررسی وضعیت زندانیان از زندان مرکزی ساری بازدید کرد

به گزارش دوربین خبر،

رییس کل دادگستری استان مازندران به همراه معاونین و دادستان مرکز استان وتعدادی ازقضات دادگاه تجدید نظر، دادگستری ساری و قضات دادسرای ساری در ادامه بازدیدها که با هدف بررسی آخرین وضعیت زندانیان استان صورت می گیرد از زندان مرکزی ساری بازدید کرد.

 حجت الاسلام والمسلمین اکبری اظهارداشت: سیاست های جدید دستگاه قضایی در خصوص غربالگری زندانیان فرصتی برای مددجویان است تا با عبرت از گذشته خود، در مسیر جدیدی از زندگی قرار بگیرند و بازدیدهای سرزده نیز در راستای اجرای سیاست ها و برنامه های دستگاه قضایی در دوره تحول مبنی بر کاهش جمعیت کیفری انجام می شود.
این مقام عالی قضایی بابیان اینکه خوشبختانه در استان مازندران زندانی بلاتکلیف نداریم افزود: هدف اصلی دستگاه قضایی استان، کاهش جمعیت کیفری است که باید روسای دادگستری ها و دادستانهای سراسراستان،آن را دردستورکار قرار داده و حتی الامکان در چارچوب موازین قانونی از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند.
این مقام قضایی در ادامه صحبت‌های خود به موضوع اقدامات و برنامه های این استان در خصوص غربالگری زندان‌های استان و کاهش تعداد زندانیان اشاره کرد و از روسای حوزه‌ها خواست با نهایت تلاش نسبت به غربالگری زندانیان اقدامات لازم را معمول نمایند .
رییس کل دادگستری استان مازندران در ادامه این دیدار تصریح کرد: فضای زندان باید بگونه ای باشد که مددجو را نه در مسیر اشتباه بلکه در یک مسیر درست و اصلاح قرار دهد و ایجادچنین فضایی تنها با سرلوحه قرار دادن سیاست های بازپروری قابل اجرااست.
عالی ترین مقام قضایی استان در ادامه افزود: ایجاد بستر مناسب برای فعالیت های فرهنگی و ارزشی و حمایت و تشویق زندانیان سبب می شود تا علاوه بر تزکیه نفس و تعالی روح، استعداد مددجویان در راه درست و مثبت متمرکز و به کار گرفته شود.
رییس کل دادگستری مازندران در این دیدار ضمن دیدار با حضور هیات همراه ضمن گفتگوی چهره به چهره با زندانیان دستورات لازم جهت رفع مشکلات زندانیان تا حصول نتیجه صادر کرد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : رییس کل دادگستری مازندران با هدف بررسی وضعیت زندانیان از زندان مرکزی ساری بازدید کرد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir