امروز شنبه 15 آذر 1399 ساعت 11:46:02

دوربین خبر

کد مطلب : 32014 -تاریخ انتشار : سه شنبه 29 مهر 1399 -ساعت : 08:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
همایش مجازی "دل در سایه سار خورشید" به کار خود پایان داد

دوربین خبر گزارش می دهد...

همایش مجازی "دل در سایه سار خورشید" به کار خود پایان داد

به گزارش دوربین خبر،

همایش مجازی "دل در سایه سار خورشید" با محوریت فرهنگ عاشورایی و با هدف ماندن عزاداران حسینی در منزل با توجه به بحران بیماری فراگیر کرونا در سه زمینه نقالی، عکاسی و کتابخوانی پایان یافت.

این همایش که از تاریخ ۳۱ مرداد آغاز و تا ۲۰ مهر ادامه داشت، داوری آثار ارسالی آن از ۲۱ تا ۲۳ مهر انجام شده و ۳۴۰ اثر فاخر در هر سه زمینه از سراسر استان مازندران و همچنین استان های دیگر در سطح کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شد.

اختتامیه همایش به میزبانی اداره آموزش و پرورش بندپی غربی با حضور ایمان اوانی مشاور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، حسینی رئیس اداره امور تربیتی اداره کل آموزش و پرورش مازندران و دیگر مسئولان در روز دوشنبه ۲۸ مهر ماه برگزار شد.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در آیین اختتامیه این همایش با تاکید بر ضرورت برگزاری چنین همایش هایی، گفت: ما با پدیده ای به نام هنر دینی مواجه هستیم. هنر دین شکوفایی استعداد، عقل و خرد است و بر دو پایه حکمت و هنر بنا نهاده شده که اوج زیبایی هنر دینی را می توان در آثاری که واقعه عاشورا را روایت می کند مشاهده کرد.

ایمان اوانی با بیان اینکه هنر دینی را باید براساس سه معیار حقیقت، فضیلت و زیبایی بسنجیم افزود: این سه، عناصر اصلی هنر دینی هستند که نمونه والای آنرا می توان در شعر حافظ دید. درواقع حافظ تنها بخاطر شعر زیبای خود نمی درخشد بلکه هنر حافظ بر بستری از حقیقت و فضیلت دینی برپاست. اگر میخواهیم هنر دینی را ارزیابی کنیم باید این سه عنصر را مدنظر قرار دهیم.

رئیس اداره امور تربیتی آموزش و پرورش استان مازندران نیز در مراسم اختتامیه این همایش با بیان اینکه رسالت آموزش و پرورش تربیت انسان چند بعدی یا چند ساحتی است، گفت: نخستین ویژگی شهروند چند ساحتی تطبیق با شرایط موجود بوده و چند ساحتی بودن یک دانش آموز به قابلیت های خود و تربیت او وابسته است. ما به دنبال دانش آموزی هستیم که در هر ۶ ساحت تربیتی اعم از علمی، هنری، عبادی و ... رشد کرده و به حیات طیبه برسد.

حسینی با اشاره به شرایط به وجود آمده از ویروس کرونا، تصریح کرد: بیماری کرونا همچنان ادامه دارد اما آموزش و پرورش که به دنبال تربیت دانش آموز چند ساحتی است از پا نمی نشیند و به فعالیت خود ادامه می دهد و بندپی غربی یکی از مناطقی است که فعالیتش در دوران کرونا متوقف نشده و به فعالیت هایش به نحو احسن ادامه داده است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : همایش مجازی "دل در سایه سار خورشید" به کار خود پایان داد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir