امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 14:40:26

دوربین خبر

کد مطلب : 32018 -تاریخ انتشار : دوشنبه 28 مهر 1399 -ساعت : 17:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پلیس هوشمند شاخص های امنیتی را ارتقا بخشیده است

استاندار مازندران:

پلیس هوشمند شاخص های امنیتی را ارتقا بخشیده است

به گزارش دوربین خبر،

استاندار مازندران در حاشیه دیدار با فرمانده انتظامی استان،گفت: نیروی انتظامی مردم محور در جلب افکار عمومی موفق عمل کرده است. 

"احمد حسین زادگان" در حاشیه این دیدار در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حوزه نظم، امنیت و آرامش عمومی، فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی را به مجموعه کارکنان انتظامی استان و خانواده های محترمشان که با صبر و شکیبایی به همسران و پدرانشان کمک می کنند تا خدمات بهتری به مردم بدهند، قدردانی کرد.

وی تصریح کرد: امسال به خاطر شیوع کرونا به سبک و سیاق گذشته نتوانسته ایم، صبحگاه مشترک و برنامه های مختلف را برگزار کنیم ولی در قالب فضای مجازی برنامه های خوبی نیروی انتظامی پیش بینی کرده است.

استاندار مازندران، اظهار کرد: نیروی انتظامی بیش از هر سازمان دیگری، تنوع و تکثر در حوزه خدمات عمومی، چه در حوزه ترافیک، مبارزه با موادمخدر و جرایم در حوزه فضای مجازی و همچنین مقابله با سرقت دارد.

حسین زادگان گفت: قطعا این حجم از کار با انتظاراتی که رهبر معظم انقلاب از نیروی انتظامی دارد در تراز انقلاب اسلامی دارد، طبیعتاً احتیاج به بهره گیری از فضای مجازی و فضای الکترونیک یا همان هوشمند سازی پلیس است.

وی مردم محور بودن نیروی انتظامی را در حوزه مشارکت های اجتماعی مهم ارزیابی کرد و افزود: طبیعتاً هر میزان ظرفیت اجتماعی در جامعه بیشتر مورد توجه و بهره برداری قرار گیرد، خدمات بیشتری به مردم ارائه می شود و آرامش، آسایش و نظم بالاتر و امنیت بهتری را شاهد هستیم.

نماینده عالی دولت با بیان اینکه خوشبختانه موضوع مشارکت های اجتماعی در حوزه نیروی انتظامی به خوبی تعریف شده و پلیس طرح های خوبی را در این زمینه مثل همیاران پلیس ایجاد کرده، افزود: نیروی انتظامی در استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد اقدامات خوبی داشته است.

وی ضمن احترام به مردم، اقتدار پلیس را مهم دانست و افزود: اقتدار پلیس یعنی باید هم شان مردم و هم رافت اسلامی رعایت شود که این مهم در نیروی انتظامی امروز اجرا می شود موضوع بعدی بحث تعامل و همکاری خوبی که بین مجموعه عوامل امنیتی، نظامی و انتظامی است.

استاندار مازندران در ادامه با بیان این که نیروی انتظامی در بحران های مختلف خودش را به خوبی نشان داده است ، اظهار داشت: در ناملایمت های اجتماعی چند ماه گذشته به خاطر وفاق و همدلی که بین مجموعه های انتظامی وجود دارد کمترین هزینه چه از لحاظ مادی و چه انسانی را در ستان شاهد بوده ایم و این نشانگر این است که پلیس از جایگاه خوبی در حوزه های اجتماعی برخوردار است .

وی همچنین، اذعان داشت: مردم نسبت به سال های گذشته رضایتمندی و اعتماد بیشتری به نیروی انتظامی دارند و هر چع قدر میزان مردم از خدمات پلیس رضایتمندی داشته باشند، هزینه های این دستگاه کاهش پیدا می کند.

استاندار مازندران، با اشاره به این که نیروی انتظامی به خاطر مردم محور بودنش در جلب افکار عمومی موفق عمل کرده است، ابراز امیدواری کرد: با درایت، هوشیاری و هوشمندی و در رویکردشان که همان پلیس هوشمند است، روز به روز شاخص امنیتی ما افزایش پیدا می کند.

حسین زادگان با بیان این که حوزه مسئولیت نیروی انتظامی چند بعدی و چند وجهی است، اظهار داشت: مثلا در بخش مبارزه با موادمخدر همه دستگاه های اجرایی، اجتماعی و اساتید در حوزه های علوم اجتماعی و سمن هایی که در این حوزه های فعال هستند و مهمتر خود مردم با هم افزایی نیروی انتظامی را همراهی کنند.

وی با اشاره با حجم ماموریت های نیروی انتظامی، اظهار داشت: کمتر دستگاهی پیدا می شود که حوزه های ماموریتی آن این همه گستردگی داشته باشد و این نشانه مظلومیت ناجاست.

استاندار مازندران در خاتمه، بیان داشت: انتظار ما از خیرین امنیت اجتماعی ضمن توجه به حوزه سلامت توجه به حوزه امنیت است که البته برنامه های خوبی را نیروی انتظامی پیش بینی کرده که به زودی جلسات توسط معاونت سیاسی- امنیتی استانداری برگزار خواهد شد تا از ظرفیت های مردم به نحو مطلوب استفاده شود.


پلیس هوشمند شاخص های امنیتی را ارتقا بخشیده استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : پلیس هوشمند شاخص های امنیتی را ارتقا بخشیده است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir