امروز شنبه 15 آذر 1399 ساعت 11:52:50

دوربین خبر

کد مطلب : 32050 -تاریخ انتشار : دوشنبه 05 آبان 1399 -ساعت : 10:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نمایندگان مجلس با حمایت در اجرای قانون همسان سازی حمایت از کارگران را اجرایی کنند

دریابیگی دبیر اجرایی خانه کارگر:

نمایندگان مجلس با حمایت در اجرای قانون همسان سازی حمایت از کارگران را اجرایی کنند

به گزارش دوربین خبر،

دریابیگی دبیر اجرائی خانه کارگر و مسئول کانون بازنشستگان مازندران به اهمیت عدالت اجتماعی و تقسیم عادلانه ثروت پرداخت وگفت: اجرای قانون همسان سازی در دولت آقای احمدی نژاد بر اساس بند ٣٦ قانون بودجه سال 88 بصورت کاملا" ناقص اجرا شد، و کارگران بازنشسته یارانه بگیران ثابت شدند. که این معضل باعث نارضایتی جامعه بازنشستگی کشور شده است.

 وی گفت :در سال ٩٩ با اجرای برنامه ششم توسعه و اجرای قانون همسان سازی که به متناسب سازی تبدیل شد بر اساس توافق مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی و کانون عالی بازنشستگان کشور و حمایت جدی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر ارتقاء فرهنگ بیمه پردازی، سابقه کار و حمایت از حقوق حقه حداقل بگیران با سابقه ٣٠ و ٣٥ سال کار و اجرای قانون مصوبه مجلس با مبلغ ١٧ هزار میلیارد تومان این قانون اجرا و دارای نواقصی هم بوده و با منابع سازمان تأمین اجتماعی وحمایت دولت اجرا گردید.

 عضو هئیت مدیره کانون عالی بازنشستگان کشور در پایان گفت: گروهی از نمایندگان محترم مجلس با تفکر حمایت از محرومین ومستضعفین تلاش دارند، از محل منابع سازمان تأمین اجتماعی که صاحبان اصلی آنان از محروم ترین، مستضعف ترین و مظلوم ترین اقشار جامعه هستند، به محرومین و مستضعفین اقشار دیگر که حق بزرگی به نظام و انقلاب دارند اما هیچ حقی از سازمان تأمین اجتماعی ندارند، کالا برگ حمایتی اهدا نمایند.

 وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواهان حمایت جدی از سازمان تأمین اجتماعی و اجرای بهتر قانون همسان سازی و اختصاص بودجه ویژه از منابع نفت و دولت برای حمایت از سازمان تأمین اجتماعی وجامعه کارگری و بازنشستگی با توجه به اینکه دولت بیش از 300هزار میلیارد تومان به سازمان بدهکار است، شدند

 در ادامه این دیدارها بصورت جدا گانه دکتر کریمی نماینده مردم بابل، امیرکلا و بندپی از زحمات و حمایت خانه کارگر مازندران تشکر کرد و گفت: نمایندگان مازندران با هماهنگی فراکسیون کارگری و کمیسیون اجتماعی مجلس از مواضع کانون بازنشستگان و خانه کارگر حمایت خواهد نمود. کریمی در ادامه افزود جامعه کارگری وبازنشستگی کشور بیش از این بر نظام وانقلاب حق داشته ووظیفه همه ماست از منافع آنان حمایت کنیم.

 در ادامه دکتر حاجی پور نماینده آمل ولاریجان در مجلس شورای اسلامی گفت: نگرانی جامعه کارگری و بازنشستگی حق است، آمادگی کامل خود را به حمایت از قانون همسان سازى، سازمان تأمین اجتماعی و کمک به کارگران و بازنشستگان در این شرایط سخت تورم و رکود اقتصادی اعلام نمود.

 در دیدار با نماینده محمود آباد و نور که ساعت ٩ شب روز گذشته در محمودآباد انجام گرفت دکتر فرزانه به تاریخچه جامعه کارگری پرداخت و گفت: زحمات صادقانه کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و دوران سازندگی اشاره کرد و گفت: امروز بر همه مسئولین و نمایندگان مجلس واجب و تکلیف است از منافع مالی و معنوی این قشر شریف و عزیز که از متدین ترین، مخلص ترین ومظلوم ترین اقشار جامعه هستند، حمایت گردد.

 نماینده محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی به بحث اهداء کالا برگ اشاره کرد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی متعلق به بیمه شدگان، کارگران و بازنشستگان ایران است و همه ما وظیفه داریم از استقلال مالی و اداری سازمان تأمین اجتماعی و کمک بیمه شدگان و بازنشستگان حمایت جدی کنیم.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : نمایندگان مجلس با حمایت در اجرای قانون همسان سازی حمایت از کارگران را اجرایی کنند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir