امروز شنبه 15 آذر 1399 ساعت 12:36:55

دوربین خبر

کد مطلب : 32061 -تاریخ انتشار : سه شنبه 06 آبان 1399 -ساعت : 10:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رسالت مهم شورای حل اختلاف برقراری و ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه است

رییس کل دادگستری استان مازندران:

رسالت مهم شورای حل اختلاف برقراری و ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه است

به گزارش دوربین خبر،رئیس کل دادگستری مازندران از افزایش 8 برابری تعداد پرونده های محکومین به قصاص منجر به صلح نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش دوربین خبر،
اهتمام بیشتر منادیان صلح وسازش و افزایش پرونده های صلحی
رییس کل دادگستری استان مازندران در همایش منادیان صلح و سازش گفت: رسالت مهم شورای حل اختلاف برقراری و ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه است.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری ضمن گفت: رسالت مهم شورای حل اختلاف، برقراری صلح و سازش و ترویج فرهنگ صلح و رضایت در جامعه است که جدیدا به عنوان مرکز توسعه حل اختلاف نیز نام گذاری شده است و با این تعبیر دایره وظایف ان نیز به مراتب گسترش پیدا خواهد کرد؛ یعنی علاوه بر وظایفی که در شورای حل اختلاف برای این مجموعه تعریف شده است، انجام داوری و میانجیگیری نیز در زمره وظایف آن تعریف شده است.
رییس کل دادگستری استان مازندران با اشاره به نقش اساسی مرکز توسعه حل اختلاف در زمینه صلح و سازش اظهار داشت: در سال گذشته 22 درصد پرونده ها منجر به صلح و سازش گردید ولی این مقدار در مقایسه با حجم کلی پرونده ها آمار قابل قبولی نیست و مجموعه توسعه حل اختلاف باید با پشتکار و همت و استفاده از تمامی ظرفیت های موجود آمار صلح و سازش را در پرونده ها افزایش دهد.
حجت الاسلام اکبری در ادامه تصریح کرد: اصلاح ذات البین و انجام صلح و سازش در پرونده ها بخصوص در پرونده های محکومین به قصاص کار دشوار و طاقت فرسایی است که تنها با پشتکار،دقت ،حوصله و تکنیک ها و روش های خاص خود به سرانجام می رسد؛ و در این بین باید با به کارگیری این تکنیک ها و همچنین استفاده از ظرفیت ها، تواناییها و همچنین بهره گرفتن از معتمدین و کسانی که در این امر می توانند یاری رسان باشندلازم و ضروری است.
رییس کل دادگستری استان ، در ادامه ضمن اشاره به سیاست های جدید دستگاه قضایی در دوره تحول افزود: از مهم ترین برنامه های دستگاه قضایی، ایجاد و ترویج فرهنگ صلح و سازش است چرا که صدور حکم در مقایسه با ایجاد صلح ،سهل الوصول تر است ولی با توجه به نقش، وظایف و انتظارات مرکز توسعه حل اختلاف این مجموعه باید تمامی تمرکز خود را در ایجاد صلح و سازش و ترویج آن معطوف نماید.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری در پایان با اشاره به افزایش 8 برابری تعداد پرونده های محکومین به قصاص نسبت به سال گذشته که منجر به صلح و سازش گردید، گفت: با توجه به اینکه تعداد زیاد محکومین به قصاص در زندان در حال تحمل کیفر می باشند، دست اندر کاران زندان و منادیان صلح و سازش باید با تلاش و پشتکار بیشتری این امر را پیگیری نمایند تا علاوه بر نجات زندگی یک فرد، فرهنگ صلح و سازش و گذشت را نیز در جامعه گسترش دهیم.
شایان ذکر است در این همایش معاونان قضایی رییس کل ومدیر کل امور زندان های استان مازندران و جمعی از منادیان صلح و سازش سراسر استان مازندران حضور داشتند در پایان از فعالان و دست اندرکاران صلح و سازش نیز تقدیر به عمل آمد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : رسالت مهم شورای حل اختلاف برقراری و ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir