امروز سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 13:08:06

دوربین خبر

کد مطلب : 32113 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 آبان 1399 -ساعت : 17:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای طرح خوانا ویژه دانش آموزان ابتدایی مازندران

اجرای طرح خوانا ویژه دانش آموزان ابتدایی مازندران

به گزارش دوربین خبر،

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران از اجرای «طرح خوانا» با هدف ایجاد مهارت های زیستی در دانش آموزان دوره ابتدایی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «داوود تقی نیا » در جلسه اعضای کارگروه طرح خوانا، گفت: 112 مدرسه در استان مازندران امسال در طرح خوانا جامعه هدف هستند و امیدواریم که نتایج خوبی از این طرح به جهت توانمند سازی دانش‌آموزان بدست آید.

وی با تأکید بر اهمیت مهارت آموزش دانش آموزان، خاطرنشان کرد: دانش آموزان در دوره ابتدایی باید مهارت‌های خواندن، نوشتن وزندگی اجتماعی را به ‌خوبی فرا گیرند؛ چراکه با توانمندسازی این مهارت‌ها در کودکان احترام به قانون، حقوق شهروندی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه معنا پیدا کرده و بسیاری از گره‌ها و مشکلات اجتماعی را حل می‌شود.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی استان مازندران، بابیان این مطلب که طرح خوانا در راستای سند تحول و اجرای آن بوده و یادآور شد: منظور از این طرح تقویت ارکان زبان‌آموزی و کسب مهارت‌های اندیشیدن در محتوا و درک مطلب می‌باشد همچنین در بعد نوشتن جدای از تقویت رونویسی از روی مطالب و آموخته‌ها، انتظار است با اجرای این طرح نوشتن خلاق، افزایش قدرت تخیل و درست و صحیح نوشتن مطالب از نظر ادبی و دستوری و نگارشی ارتقاء یابد.

وی در پایان عدالت اجتماعی را فراهم کردن فرصت‌های برابر آموزشی برای همه دانش آموزان دانست و یادآور شد: امروز برنامه درسی به سمت دست ورزی، مهارت افزایی و پایان دادن به سلطنت کتب درسی می‌رود.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : اجرای طرح خوانا ویژه دانش آموزان ابتدایی مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir