امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 15:42:46

دوربین خبر

کد مطلب : 32123 -تاریخ انتشار : یکشنبه 18 آبان 1399 -ساعت : 08:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مهارت آموزی سربازان با ارائه مدرک فنی و حرفه ای اجرایی می شود

مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران:

مهارت آموزی سربازان با ارائه مدرک فنی و حرفه ای اجرایی می شود

به گزارش دوربین خبر،بر اساس تصمیم قرارگاه مهارت آموزیتمامی سربازان دارای مهارت فنی خواهند شد و تا پایان سال ۱۴۰۱ هیچ سربازی بدون داشتن حداقل یک مهارت یا تخصص، خدمت سربازی را به پایان نخواهد رساند.
 سید حسین درویشی در گفتگویی با اشاره به گذشت سه سال از فعالیت قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح اظهار داشت: بحث مهارت آموزی سربازان یک مطالبه جدی از سوی مقام معظم رهبری است که ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز به صورت جدی آن را دنبال می‌کنند و قرارگاه نیز در همین راستا تشکیل شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران با تاکید بر اینکه مهارت آموزی سربازان با اقتدار در کشور دنبال می‌شود، گفت: در این میان مهارت آموزی نیز یک رویکرد جدید است که بر اساس آن سربازان علاوه بر انجام ماموریت و وظایف اصلی خود، در دوران خدمت یک مهارت را فرا گرفته و برای آن گواهینامه بین المللی مهارت دریافت می‌کند.
درویشی با بیان اینکه برای این قرارگاه ماموریت و چشم اندازی پنج ساله در نظر گرفته شده است، گفت: طبق چشم انداز و اهداف قرارگاه باید تا پایان سال ۱۴۰۱ مهارت آموزی برای تمام سربازان نیروهای مسلح انجام شود. هیچ سربازی در نیروهای مسلح نخواهد بود که دستکم یک مهارت یا تخصص نداشته و از خدمت ترخیص شود. شرایط به گونه‌ای باید باشد که تمام سربازان بتوانند یک مهارت یا تخصص مورد علاقه خود را فرا گرفته یا در طول مدت خدمت آن را تقویت و تکمیل کنند.
این مقام مسئول با بیان اینکه شعار ما خروج هر سرباز با یک مهارت است، گفت: مهارتی که سرباز در طول خدمت فرا گرفته است، باید به اشتغال منجر شود.
وی در خاتمه بیان داشت: این اداره کل توانسته در 8 ماهه سال جاری تعداد 1320 نفر سربازان وظیفه در 20 یگان نظامی آموزش مهارتی دهد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مهارت آموزی سربازان با ارائه مدرک فنی و حرفه ای اجرایی می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir