امروز سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 14:51:49

دوربین خبر

کد مطلب : 32135 -تاریخ انتشار : دوشنبه 19 آبان 1399 -ساعت : 11:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هشدار در خصوص افزایش آنفولانزا فوق حاد طیور/ابتلا به آنفولانزا فوق حاد طیور آنسوی مرزها افزایش یافته است

دوربین خبر گزارش می دهد...

هشدار در خصوص افزایش آنفولانزا فوق حاد طیور/ابتلا به آنفولانزا فوق حاد طیور آنسوی مرزها افزایش یافته است

به گزارش دوربین خبر،در حالیکه مازندران در کریدور پروازی پرندگان مهاجر قرار دارد موج ابتلا به آنفولانزا فوق حاد طیور نیز افزایش یافته است.سمیه فقیه گزارش می دهد...

به گزارش دوربین خبر،با شروع فصل سرما تهدید افزایش آنفولانزا فوق حاد طیور زنگ خطر شیوع این بیماری را افزایش می دهد.

در کنار این موضوع و با توجه به تهدیدهای فصلی و مهاجرت پرندگان وحشی به تالاب ها ، مرداب ها و سواحل ، تالاب ها ، مرداب ها و سواحل همزمان با شیوع کرونا دستگاه های احرایی تمهیدات لازم را برای جلوگیری از ابتلا این بیماری در نظر می گیرند.

همچنین با توجه به شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سال جاری در برخی از کشورها از جمله در کشورهای روسیه و قزاقستان و احتمال بروز بیماری در کشور به ویژه در استان‌های شمالی که  مازندران هم در مسیر قرارگیری کریدور پروازی پرندگان مهاجر قرار دارد،توجهات بیش از پیش خواهد شد. 

خبرها از سویی حاکیست با حضور پرندگان مهاجر از کشورهای درگیر دو استان مازندران و نیز به لحاظ فاصله کم روستاها با همدیگر و وجود با تراکم زیاد پرندگان و طیور محلی در روستا و شیوع کرونا توجه ویژه مسئولان در این زمینه را می طلبد.

 قرارگیری واحدهای طیور صنعتی در اطراف روستا و نیز نزدیکی محل چرای آزاد اکثر پرندگان آزاد پرواز و طیور بومی به واحدهای صنعتی متعاقب آن درگیری احتمالی طیور صنعتی به بیماری های فصلی و به ویژه بیماری فرامرزی آنفولانزای فوق حاد پرندگان. افزایش یافته است و تدابیر امنیتی در فرمانداری ها و ستادهای شهری و روستایی می تواند موج خطر ابتلا به این نوع بیماری ها را کاهش دهد. 

سمیه فقیه لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : هشدار در خصوص افزایش آنفولانزا فوق حاد طیور/ابتلا به آنفولانزا فوق حاد طیور آنسوی مرزها افزایش یافته است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir