امروز چهار شنبه 25 فروردین 1400 ساعت 17:28:26

دوربین خبر

کد مطلب : 32141 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 آبان 1399 -ساعت : 08:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بومی سازی طراحی باغ 33 هکتاری رامسر انجام می شود

معاون وزیر میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران:

بومی سازی طراحی باغ 33 هکتاری رامسر انجام می شود

به گزارش دوربین خبر،

معاون وزیر میراث فرهنگی افزود: شهرستان رامسر پرونده نامزدی میراث جهانی بواسطه منظر فرهنگی تاریخی و طبیعی دارد که در فهرست موقت جمهوری اسلامی در یونسکو قرار گرفته است و اگر به سمتی برویم که این موارد اتفاق روی دهدثبت جهانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: مشاور باغ ۳۳ هکتاری مطالعات فراوانی انجام داده و دو نقشه خوب از روی اسناد تاریخی تهیه شده که در هفته آینده همه به اتفاق هم کمبودهایی که در آن وجود دارد را در نقشه تکمیلی عملیاتی خواهیم کرد.

طالبیان با بیان اینکه ۵۴ اثر در فهرست یونسکو وجود دارد که یکی از آنها منظر طبیعی شهرستان رامسر است گفت: نگاه درست، جهانی و آرمانی برای گردشگران فرهنگی که قدر چنین نعمتی را بدانند آینده درستی خواهد داشت.

وی افزود: درختکاری در باغ ایده بسیار مهمی بوده که پس از عملیاتی شدن آن در فهرست جهانی یونسکو ارسال خواهد شد و شهرداری نسبت به گلکاری، نگهداری و حفاظت از درختان و نورپردازی این باغ کوشا باشد.

معاون میراث فرهنگی درباره احداث پارکینگ در باغ ۳۳ هکتاری گفت: در شهرسازی دنیا در مراکزی که نیاز به آرامش است پارکینگ تعبیه نمی شود و احداث آن از خودروها دعوت می‌کند به پارکینگ مراجعه کرده و آرامش از باغ سلب خواهد شد.

وی تصریح کرد: در باغ ۳۳ هکتاری آلاچیق با سازه های چوبی و متریال بومی ساخته شود.

معاون وزیر میراث فرهنگی گفت: جهت کف فرش بلوار معلم جزئیات اجرایی مشاهده شد تا بدلیل اهمیت این مکان شهرداری بخشی از نمونه ها را اجرایی کند تا با دقت و سرعت کار پیش رود.

گفتنی است برای احیای باغ 33 هکتاری رامسر تلاش ها و پیگیری های فراوانی از سوی استاندار مازندران صورت گرفته است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : بومی سازی طراحی باغ 33 هکتاری رامسر انجام می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir