امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 15:41:01

دوربین خبر

کد مطلب : 32143 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 آبان 1399 -ساعت : 22:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
قرارگیری دانش آموزان در موقعیت پر خطر

قرارگیری دانش آموزان در موقعیت پر خطر

به گزارش دوربین خبر،با توجه به خانه‌نشینی کودکان و نوجوانان به دلیل بیماری کرونا، و افزایش حضور در شبکه‌های مجازی، قرارگیری در موقعیت‌های پر خطر نیز در میان آنها افزایش پیدا کرد

به گزارش دوربین خبر، سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جلسه ای که با موضوع هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی و با برقراری ارتباط زنده با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، مدیرکل آموزش و پرورش استان و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران در گروه مدیران مدارس مازندران در شاد برگزار شد ، گفت: با توجه به خانه‌نشینی کودکان و نوجوانان به دلیل بیماری کرونا، و افزایش حضور در شبکه‌های مجازی، قرارگیری در موقعیت‌های پر خطرنیز در میان آنها افزایش پیدا کرد.

وی افزود: با توجه به خانه‌نشینی کودکان و نوجوانان به دلیل بیماری کرونا، و افزایش حضور در شبکه‌های مجازی، قرارگیری در موقعیت‌های پر خطر نیز در میان آنها افزایش پیدا کرد که باید چاره‌ای در این باره اندیشید.

دکتر موسوی با اشاره به تغییر و تحول در آموزش و پرورش، تصریح کرد: در عصر حاضر با توجه به وجود لوازم و ابزارهای متنوع کامپیوتری که از هر نظر با قابلیت‌های ذهنی و حافظه‌ای انسان‌ها غیر قابل مقایسه است، آموزش حافظه محور منسوخ شده و باید به سمت آموزش و تعلیم با رویکرد تفکر خلاقانه، نقادانه، ارتباطی و براساس همکاری پیش برود. با توجه به قرارگیری در شرایط جدید جامعه بشری به همکاری و کار تیمی نیاز است و دوره کار انفرادی گذشته و پایان یافت.

وی با اشاره به تفکر نقاد و لزوم شیوه درست نقد، افزود: نقد فحاشی و راهی برای کسب محبوبیت نیست. نقد اصولی دارد وباید بر پایه اطلاعات کسب شده به شیوه درست باشد. این اطلاعات اگر از منابع مختلف باشد، فرد به یک جمع‌بندی کلی رسیده و می‌تواند بر اساس آن اقدام به تصمیم‌گیری کند. امری که اگر در میان نوجوانان ما و حتی کودکان ما به درستی آموزش داده شود می‌تواند ریشه‌ی بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را حذف کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به میل هیجان در بین نوجوانان و خطراتی که ابزارهای هیجانی در آنها وجود دارد، تصریح کرد: آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌های ذینفع در ارتباط با امور نوجوانان و جوانان باید زمینه‌های هیجانات کم خطرتر را برای این قشر از جامعه فراهم کند تا افراد اسیر لذت‌های زودگذری که توسط این مواد اعتیاد آور ایجاد می‌شود نگردند. ممکن است جوانان احساس کنند اعتیاد می‌‎تواند به آنها لذت سرخوشی دهد که این تفکر از اساس غلط است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : قرارگیری دانش آموزان در موقعیت پر خطر

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir