امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 14:11:44

دوربین خبر

کد مطلب : 32147 -تاریخ انتشار : جمعه 23 آبان 1399 -ساعت : 10:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ظرفیت صادرات ۴۴۰ میلیون جوجه یکروزه از مازندران

ظرفیت صادرات ۴۴۰ میلیون جوجه یکروزه از مازندران

به گزارش دوربین خبر،

محمدعلی یداللهی گفت: استفاده حداکثری از ظرفیت واحد‌های طیور مازندران موجب استفاده مرغداران استان از ظرفیت‌های اسمی واحد‌های خود و افزایش تولید شد.

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی مازندران افزود: در صنعت طیور به دنبال تولید صادرات محور بوده و به همین دلیل ۲۲۰ واحد مرغ مادر به ظرفیت ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه در استان وجود دارد که ۷۰ درصد ظرفیت آن در گردونه تولید قرار داشته و قادر به تولید سالانه ۵۷۳ میلیون قطعه جوجه یکروزه است.

یداللهی، با اشاره به تولید ۱۳۷ میلیون قطعه جوجه پارسال در مازندران از ظرفیت تولید و صادرات ۴۴۰ میلیون قطعه جوجه یکروزه مازاد در استان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ۳۹.۵ میلیون قطعه‌ای به عنوان ظرفیت اسمی در صنعت طیور و در صورت استفاده کامل از آن، ظرفیت تولید ۴۰۰ هزارتن گوشت مرغ آماده طبخ را داشته که ۳۰۰ هزارتن آن مازاد تولید بوده و می‌توان شرایط را برای صادرات به خارج از کشور آماده کرد.
 
مدیر امور طیور جهاد کشاورزی مازندران، اعطای تسهیلات بانکی در قالب اصلاح ساختار و سرمایه در گردش را جزو سیاست‌های صنعت طیور برشمرد و گفت: واگذاری امور تصدی‌گری به تشکل‌های صنعت طیور یکی از مواردی است که در این استان به اجرا درآمده و با اجرایی شدن سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور (سماصط)، تنظیم بازار و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا و رصد تولید در حلقه‌ها و ساماندهی واحد‌های غیرمجاز به راحتی انجام می‌شود.

یداللهی با بیان اینکه سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور به شفافیت تولید جوجه یکروزه کمک کرده و حلقه اتصال بین بهره‌برداران صنعت طیور محسوب می‌شود افزود: طرح کاهش سن و وزن کشتار در سامانه مربوطه شامل درصد تلفات، وزن مرغ تولیدی، شروع دوره جوجه‌ریزی و طول دوره پرورش، برای اجرا و استاندارد سازی این طرح عاملی کمک کننده به شمار می‌رود.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ظرفیت صادرات ۴۴۰ میلیون جوجه یکروزه از مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir