امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 15:14:09

دوربین خبر

کد مطلب : 32154 -تاریخ انتشار : جمعه 23 آبان 1399 -ساعت : 12:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
روز مازندران، فرصت مطالعه اوضاع دردناک از بین‌رفتن منابع‌طبیعی،

امام‌جمعه بابل در خطابه‌مجازی:

روز مازندران، فرصت مطالعه اوضاع دردناک از بین‌رفتن منابع‌طبیعی،

به گزارش دوربین خبر،

‍ 
روز مازندران، فرصت مطالعه اوضاع دردناک از بین‌رفتن منابع‌طبیعی، خرید اراضی‌ملی و تغییر کاربری‌های گسترده در استان است

امام جمعه بابل در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت:چند روزی  از ۱۴ آبان به عنوان روز مازندران می‌گذرد و متاسفانه این مناسبت در رسانه‌های استانی به سکوت گذشت، اما فرصت خوبی برای یادآوری فرهنگ و ارزش‌های پرافتخار این سرزمین و نیز افتخارات تاریخی و معنوی این استان می‌باشد.

وی افزود:معرفی ارزش‌های فرهنگی و معنوی گذشته ما به نسل حاضر هم می‌تواند راهی برای انتقال و هم تعمیق این امور را فراهم بیاورد .

حجه الاسلام والمسلمین روحانی ادامه داد:از سوی دیگر روز مازندران فرصتی است برای مطالعه در شرایط فعلی مازندران و اوضاع تلخ و دردناکی که اکنون مازندران با آن روبرو می‌باشد.

به گفته او. از بین رفتن منابع‌طبیعی به‌ویژه جنگل‌ها و نیز هجوم افراد بیگانه به این استان و خرید اراضی‌ملی و تغییر کاربری‌های گسترده و ساخت و سازهای بی‌رویه که حتی به کوه و جنگل و سواحل و هر کجای این استان رحم نمی‌کنند، مشکلاتی است که اگر به آنها پرداخته نشود و سامان پیدا نکند و یا حتی متوقف نشود چه بسا ممکن است هویت آن را در معرض خطر قرار داده و آن را دگرگون سازد.

امام جمعه بابل اظهار داشت:مازندران گرچه فروختنی نیست اما تغییر هویت می تواند آن را برای نسل حاضر و آینده ناشناس قرار داده و رابطه با مازندران حقیقی را قطع نماید.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : روز مازندران، فرصت مطالعه اوضاع دردناک از بین‌رفتن منابع‌طبیعی،

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir