امروز یکشنبه 10 مهر 1401 ساعت 02:47:30

دوربین خبر

کد مطلب : 32165 -تاریخ انتشار : دوشنبه 26 آبان 1399 -ساعت : 18:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
راه اندازی کانال کتابشاد با هدف ترویج کتاب خوانی در مازندران

راه اندازی کانال کتابشاد با هدف ترویج کتاب خوانی در مازندران

به گزارش دوربین خبر،

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از راه اندازی کانال کتابشاد برای دانش‌آموزان به منظور اشاعه فرهنگ کتاب خوانی در میان دانش‌آموزان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی‌پور» ضمن تبریک هفته کتاب و کتاب خوانی، گفت: هفته کتاب و کتابخوانی بهانه‌ای است که به خانواده کتاب جانی بدهیم. تفاوت این دوره هفته کتاب، با سال‌های دیگر در این است که با توجه به شرایطی که ویروس کرونابوجود آورد، برخی از خانواده ‌ها به منظور سپری این ایام در منزل به آن روی آوردند وکور سوی امید کتاب و کتاب خوانی در جامعه ایرانی بار دیگر جان گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش‌آموزان، افزود:  با هدف پیگیری و اجرای برنامه های نهضت مطالعه مفید در فضای مجازی ،  کانال «کتابشاد» با همکاری دو جانبه معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران و  نهاد کتابخانه های عمومی مازندران راه اندازی شد که امید است با ایجاد این کانال باب مطالعه به روی همه دانش‌آموزان استان گشوده شده و علم آموزی فقط مختص به کتب درسی نباشد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به محور فعالیت های این کانال، خاطرنشان کرد: در این کانال به مواردی چون: معرفی کتاب های مناسب و مفید، ارائه فایل پی دی اف کتاب های منتخب، اطلاعیه ها و اخبار حوزه کتاب، آشنایی با نویسندگان بزرگ ایران و جهان، فایل های آموزشی( فن نویسندگی ، انتخاب کتاب مناسب ، روش صحیح مطالعه و ... )، معرفی کتابخوانان برتر، مسابقات کتابخوانی و کلیپ های دانش آموزی معرفی کتابی که خوانده اند، اشاره خواهد شد.

وی با اشاره به معرفی کتاب های برگزیده که این امر نیز به عهده دانش‌آموزان است، خاطرنشان کرد:  دانش آموزان عزیز می توانند کتابی را که خوانده اند را در یک فیلم حداکثر ۳ دقیقه ای معرفی کنند و فایل آنرا جهت بار گذاری در کانال به آیدی @ketab_shad کانال ارسال کنند.

وی با اشاره به ویژگی های آثار ارسالی توسط دانش‌آموزان در ارتبط با معرفی کتاب، تصریح کرد: آثار ارسالی باید حاوی ویژگی هایی از قبیل: موضوع کتاب، نام کتاب، نویسنده کتاب، نام نام‌خانوادگی دانش‌آموز، نام مدرسه، دوره تحصیلی و نام شهرستان  باشند،در غیر این صورت،دبیرخانه از پذیرش و بارگذاری آثار معذور است. همچنین شایان ذکر است که مشخصات اثر الزاما باید به صورت زیرنویس (Caption)بوده و به اثر چسبیده باشد. در دو پیام جدا نباشد.

وی در پایان با اشاره به تقدیر از دانش‌آموزان در این پویش، خاطرنشان کرد: هر ماه به 10 نفر از دانش آموزان برتر که کلیپ معرفی کتاب آنها در کانال بار گذاری شده جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد و پس از  برگزاری هر دوره مسابقه کتابخوانی از دانش آموزان برگزیده با اهدای لوح تقدیر و جوایز تجلیل به عمل خواهد آمد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : راه اندازی کانال کتابشاد با هدف ترویج کتاب خوانی در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir