امروز یکشنبه 10 مهر 1401 ساعت 04:18:54

دوربین خبر

کد مطلب : 32172 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 آبان 1399 -ساعت : 10:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اختصاص 4 میلیارد تومان سرانه مدارس شبانه روزی مازندران

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

اختصاص 4 میلیارد تومان سرانه مدارس شبانه روزی مازندران

به گزارش دوربین خبر،

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه مدیران‌کل آموزش و پرورش سراسر کشور که به ریاست وزیر آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، گفت: در زیست بوم جدیدی قرار گرفتیم که حفظ سلامت همکاران و دانش آموزان اولویت همه ماست و در این زیست بوم جدید، همه توان دستگاه تعلیم و تربیت را به کار گرفتیم تا از طریق آموزش مجازی به اهداف علمی و آموزشی خود برسیم.

"علیرضا سعدی پور" با بیان اینکه در این راستا توجه به مناطق محروم در دستور کار اصلی ما قرار دارد، افزود: برنامه بازدید از مدارس مناطق کمتر توسعه یافته و نقاط دورافتاده را در دستور کار داریم که در این راستا تاکنون بیش از ۴ میلیارد تومان به مدارس مناطق محروم و شبانه‌روزی سرانه اختصاص یافته که در طی سالیان اخیر بی‌سابقه است. همچنین برای دسترسی تمام دانش‌آموزان استان به آموزش مجازی اقدامات بزرگی صورت گرفته که از جمله آن می‌توان به راه‌اندازی سامانه جامع محتوای الکترونیکی مازندران و اتصال ۱۸۵۳ مدرسه روستایی به اینترنت رایگان اشاره کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه از روز سوم اسفندماه که مدارس تعطیل شد ما آموزش را تعطیل نکردیم، تصریح کرد: در همان هفته‌ اول اقدام به راه‌اندازی سامانه مازند محتوا کردیم که مطالب آموزشی و تربیتی در این سامانه بارگذاری شده و امروز در کنار شبکه شاد به عنوان آموزش مکمل کمک بزرگی به دانش‌آموزان استان می‌کند. همچنین در طی این مدت مازندران در تهیه ملزومات هوشمند اعم از گوشی و تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند در کشور پیشتاز بوده و تاکنون حدود ۱۴ هزار گوشی و تبلت توسط شهرستان‌ها و مناطق استان برای دانش‌آموزان نیازمند خریداری و به آنها اهدا شد.

سعدی پور با بیان اینکه روند جذب اعتبارات در این زمینه همچنان ادامه دارد، افزود: همچنین حدود ۲ میلیارد تومان برای خرید گوشی و تبلت از سوی مجمع خیرین استان برای دانش‌آموزان نیازمند اختصاص داده شده که بیشتر به دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد تعلق می‌گیرد. یک میلیارد تومان نیز از سوی سازمان مدیریت استان که شامل حدود ۵۰۰ تبلت است به مدارس استان در حال تحویل داده شدن است. از جمله اتفاقات مهم دیگر اختصاص حدود ۱۲ هزار وام دو میلیون تومانی قرض‌الحسنه جهت خرید گوشی است که  تاکنون ۴ هزار وام بانکی ملی در حال پرداخت است و بانک‌های دیگر نیز در نوبت پرداخت قرار دارند.

 لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : اختصاص 4 میلیارد تومان سرانه مدارس شبانه روزی مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir