امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:06:19

دوربین خبر

کد مطلب : 32175 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 آبان 1399 -ساعت : 18:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
باغداران نسبت به جمع آوری مرکبات اقدام کنند/توده هوای سرد در راه است

باغداران نسبت به جمع آوری مرکبات اقدام کنند/توده هوای سرد در راه است

به گزارش دوربین خبر،

حسین صادقی عضو هیات علمی دانشگاه علوم کشاورزی در مورد تهدید سرما با بیان اینکه سرمای ناگهانی در مازندران را دست کم نگیرید اظهار داشت: اوایل آذر ماه ۱۳۹5 سرمای منفی ۶ درجه سانتیگراد همراه با برف و باد های شدید منجر به از دست رفتن هزاران تن پرتغال شد.

وی با اشاره به اینکه  تغییرات اقلیمی این  شمشیردمو کلس دست از سر منطقه برنداشته است افزود: در هفته جاری تغییرات ورتکس قطبی (Polar Vortex) نشان از ضعیف شدن آن می دهد و این مفهوم را به دنبال دارد که تا آخر هفته جاری احتمال ریزش هوای بسیار سرد از مناطق سیبری به طرف شمال ایران وجود دارد.

عضو هیات علمی گروه باغبانی دانشگاه با بیان اینکه در حال حاضر پیش بینی سرمای مثبت دو درجه می رود عنوان داشت: اگر این سرما همراه بادهای شدید هم باشد احتمال کاهش بیشتر دما نیز وجود دارد لذا با توجه به حساس بودن میوه های پرتقال نارنگی به دماهای صفر تا منفی یک درجه باید باغداران استان های شمالی هوشیاری لازم را داشته باشند.

دکتر صادقی با اشاره به اهمیت توجه به سرما  و  اطلاع رسانی به موقع به باغداران از این سرما گفت: اگرچه به نظر نمی رسد که سرما های زیر صفر در مناطق دشت ساحلی وجود داشته باشد ولی باید باغداران  آمادگی لازم جهت مقابله با این سرما را داشته باشند چون دور از انتظار نیست.

وی همچنین به  بابیان اینکه  باغداران منطقه شمال کشور باید همیشه با توجه به احتمال سرما زدگی مواظب محصولات خود باشند افزود: باید توجه داشت دماهای زیر صفر و و یخبندان در مناطق کوهستانی استان حتمی است و آمادگی لازم رای مقابله با این سرما ضروری است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : باغداران نسبت به جمع آوری مرکبات اقدام کنند/توده هوای سرد در راه است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir