امروز سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 14:21:28

دوربین خبر

کد مطلب : 32182 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 29 آبان 1399 -ساعت : 10:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
171 هنرمند به جمع بیمه شدگان فرهنگ و هنر پیوستند

171 هنرمند به جمع بیمه شدگان فرهنگ و هنر پیوستند

تعداداعضای صندوق هنر استان هم به مرز 3000 نفر رسید.

به گزارش دوربین خبر،

 عباس زارع در آغاز مسئولیتش در دستگاه فرهنگ و هنر دستور ویژه ای به نماینده صندوق هنر در اداره کل ابلاغ کرد که طی آن روند عضویت و پوشش بیمه ای اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان تسریع گردد و نماینده صندوق هنر اداره کل برای اجرایی شدن این دستور فرآیند عضویت و برخورداری از بیمه تامین اجتماعی هنرمندان را تسهیل و با اطلاع رسانی و سازماندهی فرآیند، موانع پیش روی آنان را هموار کرده است. این موضوع موجب شد تا در پایان سال 98 صندوق هنر مازندران درحوزه پوشش بیمه ای این قشر فرهیخته به رشد چشمگیر 256 درصدی برسد و جز استان های برتر کشور در این زمینه باشد و این نمودار رشد نرخ بیمه هنرمندان در شش ماه نخست سال 99 نیز همچنان شکل صعودی دارد.

زارع ضمن با اهمیت دانستن موضوع بیمه اصحاب فرهنگ و هنر استان گفت: بی شک یکی ازدغدغه های اساسی این اداره کل حمایت از فعالان عرصه فرهنگ و هنر و رسانه است و خوشبختانه این مهم به موضوعی بسیار اساسی در دستگاه فرهنگ و هنر استان تبدیل شده است.

وی با اشاره به افزایش نرخ بیمه هنرمندان در سال 98 افزود: روند پوشش حداکثری هنرمندان، نویسندگان، فعالان قرآنی و فعالان رسانه همچنان در دستور کار واحد کارشناسی قرار دارد و بهره گیری از تمام ظرفیت ها برای حمایت این عزیزان در راس امور است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: در شش ماه نخست سال 99 تعداد 171 نفر به جمعه 1460 بیمه شده تحت پوشش صندوق هنر افزوده شده اند و این موجب مسرت و خرسندی بسیار است.

وی افزود: تعداد 80 نفر دیگر به صندوق معرفی و 60 نفر دیگر مشغول تکمیل پرونده هنری خود هستند که امیدواریم تا پایان سال مراحل تکمیلی انجام و این عزیزان نیز تحت پوشش قرار گیرند.

این مسئول فرهنگی ضمن ابرازخرسندی از همکاری با انجمن صنفی مترجمان استان مازندران افزود: یکی از نکات مثبت این فرآیند، آگاهی بخشی به مترجمین پرتلاش استان برای برخورداری از پوشش بیمه صندوق هنر بوده که سبب شده تعداد 11 نفر از مترجمین فعال استان به تامین اجتماعی معرفی شوند و تعداد زیادی نیز مشغول تشکیل پرونده هستند.

زارع در پایان خاطرنشان کرد: به سبب اطلاع رسانی جامع در خصوص صندوق هنر و خدمات مربوط به آن، روند عضویت هنرمندان در این صندوق رونق گرفته و از سال 98 تاکنون حدود 700 نفر به جمع اعضای صندوق هنر مازندران افزوده شده و تعداد اعضای مازندران در سامانه الکترونیکی این صندوق به مرز 3000 نفر رسیده است.
گفتنی است تعداد کلی اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتنه اند 1631 نفر، تعداد اعضای صندوق هنر حدود 3000 نفر و تعداد افرادی که تحت پوشش بیمه تکمیلی این صندوق قرار گرفته اند حدود 900 نفر در سال 99 بوده است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : 171 هنرمند به جمع بیمه شدگان فرهنگ و هنر پیوستند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir