امروز سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 14:06:06

دوربین خبر

کد مطلب : 32186 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 29 آبان 1399 -ساعت : 10:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بسته های تحولی پیوند سواد و زندگی میان سوادآموزان روند آموزش را تداوم می بخشد

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش مازندران:

بسته های تحولی پیوند سواد و زندگی میان سوادآموزان روند آموزش را تداوم می بخشد

به گزارش دوربین خبر،

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش مازندران بسته های تحولی پیوند سواد و زندگی را مانع تعطیلی جریان آموزش و سواد‌آموزی دانست.

«داود تقی‌نیا» در جلسه مشترک ستاد راهبردی مراکز یادگیری محلی  که به‌صورت ویدئو کنفرانس با حضور رؤسای ادارات سازماندهی دوره های سوادآموزی و آموزش های داوطلبانه کشوری برگزار شد، گفت: جامعه محوری  که به معنی گرایش به ترجیح دادن نیازها و علائق و چشم اندازهای یک گروه اجتماعی بر ملاحظات فردی است، در مراکز یادگیری محلی موجب رشد و بهبود پیوند سواد و زندگی در سوادآموزان می شود، از این رو خرد جمعی برای تعیین اهداف و روش های درست برای حرکت به سمت این اهداف بسیار مهم و جدی است.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه های مراکز یادگیری بسته تحولی پیوند سواد و زندگی ،اظهار داشت: مراکز یادگیری محلی نمونه  بارزی از یک مجموعه ی سوادآموزی جامعه محور است که می توان با مشارکت همه جانبه این مراکز ،کمک شایانی در کاهش بی سوادی در استان شویم. هم اکنون نیز استان مازندران از جمله با سوادترین استان های کشور با وجود تراکم جمعتی بالای آن است که این نشان دهنده علاقه مندی شهروندان استان و تلاش بی وقفه سوادآموزان است.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به نحوه فعالیت این مجموعه در دوران کرونا، اظهار کرد: سواد یکی از شاخص های توسعه یافتگی جامعه است، همچنین پویای یک جامعه و انعطاف پذیر بودن آن نسبت به شرایطی که در آن قرار مییرد نیز یکی دیگر از شاخصه های مهم در امر با سوادی و میل به پیشرفت در آن جامعه تلقی می‌شود از این رو در زمان شیوع ویروس کرونا با تغییر رویه از روش حقیقی به روش مجازی و تلفیقی از این دو،  با تهیه و اجرای بسته های تحولی پیوند سواد و زندگی از تعطیلی جریان آموزش جلوگیری خواهد شد.

تقی‌نیا با اشاره به مراکز یادگیری محلی یکی از مهمترین محور های همکاری متقابل و افزایش مشارکت و نقش آفرینی آنان در راستای ریشه کنی بی سوادان است، خاطرنشان کرد: این مراکز در موضوعات مختلف زیست بوم جدید، فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی ، بهداشتی و به ویژه در حوزه آموزشی نقش و جایگاه مهمی در تحقق اهداف توسعه پایدار دارند.

وی  با اشاره به ظرفیت این موسسات در ارتباط موثر با جامعه عنوان کرد: این بسته ی تحولی (پیوند سواد و زندگی) می تواند در راستای شناسایی ، جذب ، فرهنگ سازی و همچنین ارائه خدمات آموزشی و مهارتی در بین گروه های هدف با سوادآموزی همکاری و همراهی داشته باشند.

تقی نیا با بیان اینکه برای اجرای طرح پیوند سواد و زندگی، آماده همکاری با سازمان های مردم نهاد هستیم، تصریح کرد: در استان مازندران دو مرکز مردم نهاد مشغول به فعالیت هستند که این اداره‌کل آمادگی لازم در زمینه بهره‌گیری  از توان حداکثری و ظرفیت آنان در جهت ریشه کنی بی‌سوادی و ارائه خدمات سواد آموزی به افراد کم سواد و محروم با اجرای این طرح را دارد.

 لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : بسته های تحولی پیوند سواد و زندگی میان سوادآموزان روند آموزش را تداوم می بخشد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir