امروز سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 13:41:52

دوربین خبر

کد مطلب : 32187 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 28 آبان 1399 -ساعت : 11:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جرای طرح کشوری مبین در اقامه نماز دانش آموزی

جرای طرح کشوری مبین در اقامه نماز دانش آموزی

به گزارش دوربین خبر،

مدیرکل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش:با مشارکت 60 هزار معلم طرح مبین با هدف ترغیب و ترویج فرهنگ نماز میان دانش آموزان کشور اجرا می شود
به گزارش خبرگزاری صداو سیما،ششمین اجلاسیه استانی نماز امروز در ساری برگزار شد
آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران در اجلاسیه ششم نماز در ساری گفت:توجه به نماز و احکام نماز زمینه ساز حضور در محضر خداست و بنابراین اقامه آن در جامعه پر اهمیت است.
وی با بیان اینکه،ترویج نماز در جامعه مستلزم رفع موانع اجتماعی است افزود:القا دشمنان در فضای مجازی،ایجاد شبهات دینی و سستی فردی موانع اقامه نماز است .
وی خواستار شبهه زدایی،تبیین و روشن سازی برکات نماز شد.
آیت الله لائینی با بیان اینکه گفتمان سازی دانش آموزی، از راهکارهای ترغیب نماز خوانی است تصریح کرد:تقویت اخلاق،صداقت و پایبندی در افراد نمازگزار الزامی است.
وی با بیان اینکه هر گونه اختلاس،کلاهبرداری،دروغ مسئولان سبب می شود افراد نسبت به افرادی که نماز ادا می کنند بدبین شوند افزود:فعالان نمازبا ایجاد نظرسنجی موانع منفی در اقامه نماز را دریافت کنند.

مصیب زاده مدیرکل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش مهارت آموزی به دانش آموزان را از اصلی ترین هدفگیری وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت:فراگیری نماز انجام می شود اما تداوم نماز خوانی از دیگر موضوعاتی است که باید همه بخش های فرهنگی فرهنگ سازی کنند.
وی به اجرای طرح مبین با همکاری 20 هزار مدیر مدرسه و فعالسازی 60 هزار معلم ویژه دختران و پسران با هدف ترویج فرهنگ اقامه نماز خبر داد.
او با تاکید بر اینکه محتواسازی رکن اصلی اجرای این طرح است گفت: آموزش تفسیر سوره نور،فعالسازی 5 هزار ائمه جمعه و روحانیون مستقر در مدارس دیگر فعالیت انجام شده است.
به گفته مصیب زاده،با همیاری دستگاه های اجرایی و تداوم مشارکت ها اقامه نماز در دستور کار قرار گرفت.

رئیس ستاد اقامه نماز مازندران در این جلسه با تاکید بر اقامه نماز در ایام کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی در دستگاه های اجرایی گفت:توجه به آثار نماز و نقش بازدارنده نماز در جلوگیری از منکر ضروری است.
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی با تاکید بر لزوم جنبش همگانی در علاقمند سازی و ایجاد انگیزه در ادای نماز افزود:همه فعالان حوزه نماز باید با ارزشمندسازی جایگاه نماز و تبلیغات نماز در مساجد، کوشش کنند.
وی تصریح کرد:تغییر نگاه در تبلیغ و رفتارسازی در گسترش فرهنگ نماز اهمیت دارد.
رئیس ستاد اقامه نماز مازندران به ترویج فرهنگ نماز از مهد کودک تا مدارس و دانشگاه ها اشاره کرد و ادامه داد:در جامعه نیز نیاز به عزم جدی در گسترش این فریضه واجب داریم.
ابراهیمی ترسیم چشم انداز اقامه نماز در مدارس را بخش دیگری از فعالیت های ستاد اقامه نماز مازندران برشمرد.
سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در ششمین اجلاسیه استانی نماز گفت:در تعمیق ادای نماز در مدارس با ایجاد کمیته های تخصصی جوانب مختلف پیوند خانه ،مدرسه بررسی می شود.
وی با تاکید بر اینکه جشنواره ترنم الهی با موضوع سرود نماز برگزار شد افزود:کمک به تجهیز نمازخانه های مدارس و ساخت نمازخانه های جدید از اقدامات اساسی این اداره کل بوده است.
سعدی پور گفت: جشن عبادت مجازی ویژه 30 هزار دانش آموز برگزار می شود.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : جرای طرح کشوری مبین در اقامه نماز دانش آموزی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir