امروز یکشنبه 10 مهر 1401 ساعت 04:36:13

دوربین خبر

کد مطلب : 32194 -تاریخ انتشار : جمعه 30 آبان 1399 -ساعت : 11:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بانک ها در تقویت تعاونی های تولیدی مازندران پای کار بیایند

بانک ها در تقویت تعاونی های تولیدی مازندران پای کار بیایند

به گزارش دوربین خبر،

نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان به ریاست استاندار مازندران و با حضور بابایی کارنامی، نماینده مردم شهرستان های ساری و میاندورود، خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مهاجر، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و مدیران بانک ها و دستگاه های مسئول برگزار شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان در این نشست افزود: اهمیت شورای گفتگو این است که صدای بخش خصوصی شنیده می شود و مشکلات فعالان اقتصادی در جهت بهبود فضای کسب و کار، تولید و اشتغال رفع می گردد.

حسین زادگان با طرح این که تحریم های سنگین و ظالمانه و کرونا، شرایط اقتصادی و مدیریت آن را برای مردم و مدیران سخت کرده است، گفت: اقتصاد ایران اسلامی دارد به سوی یک اقتصاد بدون نفت و متکی به دیگر منابع درآمدی حرکت می کند و بخش خصوصی و دولت و همه ارکان موثر؛ باید در راستای تحرک بخشی به اقتصاد و رونق کسب و کار با هم حرکت کنند.

وی با اشاره به این که هدف اساسی؛ نجات اقتصاد کشور از وابستگی به نفت است و مقام معظم رهبری در ارایه شعارهای سال همواره بر این مهم تاکید دارند، ابراز داشت: دولت علیرغم همه مضایق اعتباری و تحریم های بسیار سنگین برای ارایه خدمات در حوزه های مختلف تلاش می کند و رهبر معظم انقلاب با بیان رهنمودهای راهگشا؛ همواره از دولت حمایت می نمایند.

مقام عالی دولت در استان گفت: امروز صیانت از جان و نان مردم مهم ترین هدف است و مدیران باید برای تحقق اهداف اساسی و حل مشکلات مردم و گره گشایی از امور آنان شبانه روزی تلاش کنند.

او یادآور شد:  در 2 سال اخیر و شرایط تحریمی؛ اهداف دشمن محقق نشد و اتحاد و همدلی بین مردم، دولت و نظام برای ایستادن در برابر خدعه های دشمنان افزایش یافت.

حسین زادگان با بیان این که هدف ما در همه حوزه ها مشخص و اعتلای استان است و در همه حوزه ها با اعتدال سیاسی و تعامل با همه ارکان قدرت حرکت کردیم، اظهار داشت: امروز می توان اذعان کرد با چنین رویکردی؛ اقدامات خوبی در استان در بخش های مختلف صورت گرفته است.

مقام عالی دولت در مازندران در بخش دیگری از سخنان خود بر تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: تمامی بانک ها در راستای تقویت و بهبود فضای کسب و کار و رونق اقتصادی ملزم به ارایه تسهیلات به این بنگاه ها هستند.

استاندار با بیان این که تعاونی ها نقش موثری در رشد و اعتلای اقتصادی دارند و باید جایگاه واقعی خود را در این خصوص پیدا کنند، اظهار داشت: برای رونق بخشی حوزه تعاونی و تقویت مشارکت اجتماعی در اقتصاد همه بانک ها باید به میدان بیایند و مشوق ها و اولویت هایی برای این حوزه در نظر بگیرند.

حسین زادگان همچنین تاکید کرد: مطالعه و جمع بندی دقیقی از دلایل وجود صنوف فاقد مجوز فعالیت و یک بسته فاز به فاز برای حل موضوع ارایه شودلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : بانک ها در تقویت تعاونی های تولیدی مازندران پای کار بیایند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir