امروز چهار شنبه 25 فروردین 1400 ساعت 18:17:14

دوربین خبر

کد مطلب : 32199 -تاریخ انتشار : دوشنبه 03 آذر 1399 -ساعت : 20:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح محله محور سردار سلیمانی با هدف شناسایی ناقلین کرونا به اجرا در آمد

طرح محله محور سردار سلیمانی با هدف شناسایی ناقلین کرونا به اجرا در آمد

به گزارش دوربین خبر،

 سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشست خبری با محوریت تاثیر اعمال محدودیت ها و اجرای طرح محله محور سردار شهید سلیمانی در کنترل بیماری کرونا، گفت : طرح سلیمانی دو بخش دارد که هلال احمر متولی یکی از بخش ها می باشد که درآن میزان شناسایی افراد بیمار گسترش و مبتلایان غیر از بیماران سرپایی و بستری شناسایی می شوند.
وی افزود: در این طرح شناسایی و تست از افرادی که با فرد مبتلا در ارتباط بودند افزایش پیدا می کند که از انتقال این بیماری جلوگیری می شود.
دکتر موسوی با بیان اینکه بخش دیگر از طرح سردار سلیمانی به سازمان بسیج نیز محول شده است، ادامه داد: بیماران ایزوله و قرنطینه شده نیازمند خرید مایحتاج زندگی هستند که در این طرح بسیج ورود پیدا کرده و کمک های لازم را انجام می دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، بیان کرد: برخی از مبتلایان کارگران روزمزد هستند که اگر یک روز سر کار نروند زندگی آن ها مختل می شود که در این طرح بسیج، محله محور شروع به حمایت می کند .
سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا استان به مراکز نگهداری بیمارانی که نیاز به بستری در بیمارستان ها ندارند اشاره کرد و افزود: در مرحله بعدی افرادی که نیاز به بستری در بیمارستان ها ندارند و در خانه نیز به دلایل مختلف نمی توانند قرنطینه شوند یکسری مکان هایی تهیه و این افراد ۱۴ روز را در آن سپری کنند.
دکتر موسوی ادامه داد: در دور اول نقاهتگاه ها به دلایل شرایط آن، مورد استقبال قرار نگرفتند که یکی از برنامه های ما این است که در طرح جدید مراکزی که مانند محیط زندگی فرد باشد برای قرنطینه این افراد در نظر گرفته شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به اجرای طرح ممنوعیت ورود به شهرهای قرمز اشاره کرد و گفت: بیشترین آسیب را مسافران می بینند زیرا امکانات حفاظتی در سفرها بسیار کم است ولی با اعلام ممنوعیت شاهد افزایش سفر قبل از اجرای طرح می باشیم که این مسئله باید فرهنگسازی شود.
وی افزود: هر کشوری که همراهی مردم را در اجرای پروتکل های بهداشتی داشته باشد نیاز به اجرای قوانین سخت نیست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران معیارهای رنگ بندی تغییر کرده و بیشتر به سمت اقدامات پیشگیرانه برای کنترل شیوع بیماری رفته است، گفت: بازبینی هایی در مشاغل اتفاق افتاده و تعمیرات به گروه یک اضافه شدند که بتوانند در شهرهای قرمز خدمت رسانی کنند.
دکتر موسوی به منع ورود و خروج در شهرهای قرمزاشاره کرد و افزود: یکی از طرح ها منع تردد شبانه بود که از اهداف آن کم کردن مهمانی های شبانه است که بتوان دورهمی ها را کم کرد که باید پس از اجرای طرح نتایج آن باید مورد تحلیل قرار گیرد.
سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا استان با بیان اینکه مازندران در اجرای بسیاری از طرح ها پیشگام بوده و پیشنهادات خود را برای اجرا در کشور مطرح کردیم، ادامه داد: در استان مازندران با کم کردن از تجمعاتی که می توانست ریسک ایجاد کند سبب شده وارد پیک سوم بیماری نشویم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به همکاری سازمان ها و نهادهای مختلف اشاره کرد و گفت: ۹۵ درصد از آموزش ها غیر حضوری برگزار می شود که آموزش و پرورش در این مسئله همکاری خوبی داشته است که جای تقدیر دارد.
دکتر موسوی بر استفاده از ماسک، بهداشت دست و فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و افزود: اگر استفاده عمومی از ماسک را به بالای ۹۵ درصد برسانیم بسیاری از این محدودیت ها لازم نیست.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : طرح محله محور سردار سلیمانی با هدف شناسایی ناقلین کرونا به اجرا در آمد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir