امروز چهار شنبه 25 فروردین 1400 ساعت 17:38:05

دوربین خبر

کد مطلب : 32207 -تاریخ انتشار : جمعه 07 آذر 1399 -ساعت : 12:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لزوم فعال سازی معادن غیرفعال مازندران

لزوم فعال سازی معادن غیرفعال مازندران

به گزارش دوربین خبر،

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران بر لزوم بررسی وضعیت معادن غیر فعال با رویکرد بازگشت به فعالیت و حفظ اشتغال تاکید کرد و افزود: مسایل زیست محیطی و حفظ عرصه های منابع طبیعی استان هم در این بررسی خط قرمز محسوب می شود.

احمد حسین زادگان دستگاه های حاکمیتی منابع طبیعی و محیط زیست را ملزم کرد با ارائه دلایل و مستندات منطقی و قانونی، در تعیین تکلیف معادن غیر فعال همکاری جدی داشته باشند.

در این جلسه همچنین رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با تشریح مسایل و مشکلات معادن غیر فعال استان، یادآور شد: از ۷۷ معدن شن و ماسه استان ۳۶ معدن، از ۷۴ معدن واریزه کوهی و سنگ لاشه هم ۳۸ معدن و از ۵۰ معادن زغال سنگ نیز ۳۱ معدن غیر فعال است.

قوانلو گفت: اگر چه کمیته تعامل از سر گیری فعالیت معادن استان فعال است و شخص استاندار مازندران نیز بشدت پیگیری می کند، اما باید برای حفظ اشتغال سه هزار و ۷۰۰ نفری در این معادن ضمن همکاری ، بر اساس قوانین و مقررات عمل کنیم.

رئیس سازمان صنعت مازندران گفت که محصولات معادن گچ، تعداد زیاد معدن پوکه و فلورین و بویژه زغال سنگ در داخل استان تقاضای مصرف قابل توجهی دارد که باید با حل مشکلات دوباره به خط تولید برگشت کنند.

وی یکی از دلایل تعطیلی معادن را پرداخت نشدن حق و حقوق دولتی دانست.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : لزوم فعال سازی معادن غیرفعال مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir