امروز سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 14:23:05

دوربین خبر

کد مطلب : 32208 -تاریخ انتشار : جمعه 07 آذر 1399 -ساعت : 14:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشییع پیکر 2 شهید گمنام در رامسر

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران خبر داد؛

تشییع پیکر 2 شهید گمنام در رامسر

به گزارش دوربین خبر سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران عصر امروز در جمع خبرنگاران تعداد شهدای گمنام استان را 327 شهید اعلام کرد و اظهار داشت: این شهدا در 22 شهرستان در مکان‌های مختلف خاکسپاری شدند.

وی افزود: بیشترین مکان‌های تدفین مربوط به اوایل زمان تفحص است که برنامه ریزی خاصی برای این امر نبود، و شهدا در گلزار شهدای باهویت، جوار امامزاده‌ها و در بعضی از روستاها خاکسپاری شدند و مجموعا در 126 نقطه تدفین شدند.

ساخت 54 یادمان شهدای گمنام مازندران

وی تعداد یادمان‌های شهدای گمنام را 84 نقطه اعلام کرد که امامزاده یحیی ساری و مرکز فرهنگی دفاع مقدس از جمله آن هستند که میزبان هشت گمنام هستند و افزود: در بعضی نقاط میزبان پنج شهید، سه شهید، دو شهید و یک شهید هستیم و بیشتر این شهدا در محلات، پارکهای شهر، دانشگاهها، اماکن و پادگانهای نظامی خاکسپاری شدند.
سردار ملکی ادامه داد: از تعداد 84 یادمان شهدای گمنام، 54 یادمان ساخته و رونمایی شد و 30 یادمان نیز با پیشرفت ده تا 90 درصد در دست اقدام است.
این مسئول از اتمام ساخت یادمان شهدای گمنام خرم آباد تنکابن خبر داد و گفت: همچنین فندانسیون یادمان شهدای گمنام بلده زده شد و در بندپی شرقی بابل نیز برای ساخت آن برنامه ریزی کردیم و کلنگ یادمان شهدای زیراب نیز اخیرا به زمین زده شد.

رونمایی از یادمان شهدای گمنام نوشهر

سردار ملکی ادامه داد: در شهرستان نوشهر 6 شهید گمنام داریم که 2 شهید در بخش پول خاکسپاری شدند و جلسه ساخت یادمان این شهدا را همین هفته با حضور فرماندار، شهردار، بخشدار پول و مسئولین برگزار کردیم و تصمیمات خیلی خوبی برای ساخت یادمان گرفته شد و قرار شد در پارک وسیع مجاور جاده اصلی شهر پارک شهدای گمنام ساخته شود.
وی از ساخت یادمان شهدای گمنام کجور خبر داد و گفت: همچنین یادمان سه شهید گمنام باغ نوید نوشهر را با حضور مسئولین و مردم و خانواده‌های شهدا چهارم آذر در پارک نوشهر رونمایی کردیم.
سردار ملکی با بیان اینکه دو تن از شهدای این مکان 20 ساله و از عملیات‌های رمضان و تک عملیات دشمن در سال 67 هستند، افزود: یکی از شهدا نیز 23 ساله است و در عملیات والفجر چهار منطقه عملیاتی پنجوین به شهادت رسید.
این مسئول هزینه ساخت این یادمان را 500 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: همه مسئولیت ساخت به عهده شهرداری بود و تعدادی از خیرین نیز مشارکت داشتند و این امر با پیگیری‌های سپاه نوشهر و مسئول دفتر حفظ آثار نوشهر محقق شد.

تشییع پیکر 2 شهید گمنام در رامسر

این مسئول همچنین با اشاره به بزرگداشت شهدای مدافع حرم شمال کشور در اواخر آذر گفت: این مراسم به میزبانی پیکر شهدای گمنام برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی قبلی و طبق سهمیه اعلام شده که برای تشییع پیکر هشت شهید گمنام در سال 99 در شهرهای آمل، چالوس، بهشهر و رامسر داشتیم این امر با شیوع ویروس کرونا محقق نشد اما همه تلاش ما این است بتوانیم حضور معنوی دو شهید گمنام را در مراسم داشته باشیم.
سردار ملکی گفت: پیکر این دو شهید گمنام پس از مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم شمال کشور، به رامسر منتقل خواهد شد و پس از برگزاری مراسم وداع بدون تشییع در خیابان معلم جنب هتل رامسر خاکسپاری می‌شود.
انتهای پیام/لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تشییع پیکر 2 شهید گمنام در رامسر

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir