امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 04:24:53

دوربین خبر

کد مطلب : 32231 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آذر 1399 -ساعت : 13:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 تعقیب عزت،ترور شهید فخری زاده برنامه ریزی در اجرای سیاست ارعاب است

دوربین خبر گزارش می دهد...

تعقیب عزت،ترور شهید فخری زاده برنامه ریزی در اجرای سیاست ارعاب است

به قلم :سمیه فقیه

به گزارش دوربین خبر،ترور دانشمندان ایرانی را باید به دور از تعصبات جناحی و رویکردهای گریز از واقعیت بررسی و جستجو کرد.
بی شک پس از ترور ناجوانمردانه دولتی،دولت امریکا در جریان شهادت حاج قاسم سلیمانی و نیز،ترور دانشمند دفاعی و هسته ای کشورمان پدر صنعت دفاعی شهید فخری زاده،جایی برای کتمان دشمنی دشمنان استعمارگر غربی باقی نمی ماند.
پوشش اقدام نابخردانه اسرائیلی_آمریکایی در واقعه روز جمعه نشان از برنامه ریزی حساب شده و هدفمندی دارد ،که نتانیاهو بلافاصله در حساب توئیتری خویش،این ترور را فتح روشنی برای یهودیان بر می شمارد.
اولمرت دیگر چهره شناخته شده سیاسی اسرائیل نیز به برنامه ترور دانشمندان کشورمان و برنامه ترور شهید فخری زاده از مدت ها قبل اشاره می کند و این نمونه ها. نشان می دهد راهبردهای دفاعی در حفظ امنیت دانشمندان ایرانی باید بیشتر از هر زمان دیگری می بود.
ترسیم موقعیت فعلی جمهوری اسلامی ایران در منطقه،توجه و تاکید مقام معظم رهبری در گذشتن از سد تحریم ها با تکیه بر توان داخلی و اعلام موضع رسمی در خصوص نتایج انتخاباتی آمریکا نشان می دهد، اقتدار ایران اسلامی با تکیه بر دانش و هوش دانشمندان ایرانی به عنوان یک راهبرد استراتژیکی مطرح بوده و بنابراین دشمن با درک عمقی این موضوعات،اقدامات سخیفانه در ترور های دولتی را مد نظر قرار می دهد.
حال که تلاش رسانه های معاند، بر افروختن آتش درگیری سیاسی است بیش از گذشته نیازمند اولا پاسخ قاطعانه در خصوص این قبیل جنایت ها باید بود و دوما طراحی جدیدی در مناسبات سیاسی با دول استعمار باید داشت.
بصیرت افزایی به عنوان یک راهکار اصلی مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری پیش روی خواص و دلسوزان انقلابی است تا در ترسیم مسیر استقلال و آزادی امام راحل، و مقام معظم رهبری پیمایش درستی از اوضاع و حوادث داشته باشند.
ترور دانشمندان و نخبگان فکری،علمی و فرهنگی مانند ترور شهید فخری زاده معاون وزیر دفاع در حقیقت ایجاد ترس و واهمه در مسیر استقلال و خودکفایی کشور و دور بودن از اهرم های تحریمی دشمنان است و با چنین اقدامات ناجوانمردانه ای،مسیر اختلاف افکنی میان جریان های مختلف سیاسی ایران دنبال می شود.
بر نخبگان سیاسی و فرهنگی کشور فرض بر هوشیاری و حفظ انسجام و وحدت بوده و مطالبه مردمی نیز اقدام سریع نیروهای امنیتی در برخورد با عاملان این قبیل ترورهای ناجوانمردانه خواهد بود.
بدون شک ترور دکتر محسن فخری زاده و یا ترور دیگر شهدای مسیر هسته ای ایران، که باعزم جهادی در مسیر جهش علمی کوشش می کنند فقدان بزرگی در مسیر تکامل کشور خواهد بود.
شهید فخری زاده که تفکراستراتژیک "ما می توانیم" را دنبال می کردند راه روشنی بر ادامه دهندگان راهش خواهد بود اما این پایان ماجرای پیوستن ایران و ایرانی در جمع کشورهای صاحب علم هسته ای نیست.
بیداری ملت ها همواره از جوشش و خروش خون انسان های آزادی خواه حاصل شده است.
ایران اسلامی داغدار خون سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی است و در مکتب حاج قاسم سلیمانی و فخری زاده ها رویش هزاران استعداد علمی،فرهنگی،نظامی و سیاسی نهفته است تا آرمان های بلند انقلاب اسلامی ایران به سر منزل مقصود نهایی تا استقرار حکومت کامل اسلامی برسد.
عملیات ترور دکتر فخری زاده با پهن شدن تور اطلاعاتی دشمن همراه است،حال نحوه گریز از نقشه های اصلی و فرعی دشمن مستلزم تفکر هوشمندانه است تا این نفوذ امنیتی دشمن ،با پاسخ کوبنده همراه باشد.
تصمیم قاطعانه مجلس شورای اسلامی در خصوص برجام و یا بازدیدهای بازرسان آژانس بین المللی اتمی تصمیمی است که از ایران مقتدر انتظار می رود.
ورود نیروهای امنیتی در برقراری امنیت دانشمندان هسته ای نیز از مطالبات جامعه بوده که با چشمان تیزبین جستجوگر تصمیمات صحیح در روند فعالیت های امنیتی،سیاسی و مدیریتی_ معیشتی را خواستارند.
جامعه در مسیر تکاپو،جستجوگر این پرسش است که در قبال پرورش دانشمندانی همچون فخری زاده چه تمهیدات امنیتی به منظور حفاظت از جانشان اندیشیده می شود؟تمهیداتی که در شطرنج مبارزاتی دشمنان در ترور نخبگان ،بتواند سرمایه های علمی را در سایه امنیت محفوظ نماید.
سمیه فقیه،فعال رسانه ای و فرهنگیلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تعقیب عزت،ترور شهید فخری زاده برنامه ریزی در اجرای سیاست ارعاب است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir