امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:45:46

دوربین خبر

کد مطلب : 32240 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 آذر 1399 -ساعت : 17:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هزینه هزار و 500 میلیارد تومانی بیمه سلامت کشور در اجرای طرح ردیابی ناقلین کرونا

هزینه هزار و 500 میلیارد تومانی بیمه سلامت کشور در اجرای طرح ردیابی ناقلین کرونا

به گزارش دوربین خبر،مدیرعامل بیمه سلامت کشور در ساری گفت:2هزار و 500 نفر در اجرای طرح محل محور شهید سلیمانی مشارکت می کنند و هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار در اجرای این طرح اختصاص یافت.

به گزارش دوربین خبر،
مدیرعامل بیمه سلامت کشور در ساری گفت:طرح شهید سلیمانی با هدف قرنطینه کردن افراد بصورت محله محور طراحی شده که با پشتیبانی بیمه سلامت انجام می شود.
وی افزود:هزار و 500 میلیارد تومان هزینه برای اجرای این طرح در نظر گرفته شد که با استقرار در محلات تیم های مراقبتی ناقلان کرونایی را ردیابی می کنند.
ناصحی همچنین اظهار کرد:در این طرح تست رایگان سریع کرونا انجام می شود تا با شناسایی بیماران و محدودیت های ترددی از انتشار ویروس کووید 19 جلوگیری شود.
او با بیان اینکه این طرح از 15 آذر آغاز خواهد شد گفته ،بیمه سلامت به عنوان پشتیبان این طرح در مثلث سه گانه شبکه های بهداشت و درمان،بسیج و بیمه سلامت به اجرای طرح کمک می کنند و کادر درمانی شامل پرستار،بهورز و پزشک در این طرح همکاری خواهند داشت.
مدیرعامل بیمه سلامت کشور بیمه سلامت را بیمه ای مردمی برشمرد و گفت:در حوزه کرونا نیز تاکنون 850 میلیارد تومان هزینه درمانی کرونا پرداخت شده است .
وی همچنین با بیان اینکه بیمه سلامت کشور،20 میلیون روستایی را در صندوق پوشش همگانی خود زیر پوشش دارد تصریح کرد:معادل نیمی از افراد جامعه شامل حاشیه نشین ها،بیش از 5 میلیون کارکنان دولت و افراد بی بضاعت زیر پوشش طرح بیمه سلامت هستند.
او با بیان اینکه 70 درصد هزینه های سرپایی توسط بیمه سلامت پرداخت می شود، هزینه هر بیمار کرونایی را 6 میلیون تومان اعلام کرد که بیش از 4 میلیون تومان این میزان در بیمه سلامت پرداخت می شود.
ناصحی افزود:170 میلیارد تومان اعتبار پزشکان خانواده روستایی هم با هدف تزریق منابع اعتباری در مناطق روستایی در نظر گرفته شد.
وی تصریح کرد:50 درصد رشد اعتباری بیمه سلامت معادل حدود 30 میلیارد تومان پیش بینی بودجه 1400 است تا با اصلاح تعرفه ها، پرداختی ها در حوزه بیماران توان بخشی،اتیسم و بیماری های صعب العلاج هزینه شود.
مدیرعامل بیمه سلامت کشور با تاکید بر اجباری شدن بیمه پایه برای ایرانیان اظهار کرد: بیش از 4 میلیون نفر هفته گذشته رایگان دفترچه دریافت کردند.
این مسول حذف دفترچه های کاغذی را از دیگر برنامه های بیمه سلامت دانست و افزود:سالانه 100 میلیارد تومان هزینه دفترچه های بیمه سلامت بوده و تلاش می شود این هزینه ها در روند درمانی مصرف شود.
ناصحی گفت:با استقرار پزشک خانواده در مازندران اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی نیز در دستور کار قرار دارد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : هزینه هزار و 500 میلیارد تومانی بیمه سلامت کشور در اجرای طرح ردیابی ناقلین کرونا

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir