امروز دوشنبه 04 مهر 1401 ساعت 02:51:23

دوربین خبر

کد مطلب : 32242 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 آذر 1399 -ساعت : 09:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مهارت آموزی دانش آموزان یک گام تا موفقیت

مهارت آموزی دانش آموزان یک گام تا موفقیت

به گزارش دوربین خبر،معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مازندران گفت: طرح آموزش الکترونیکی ایران مهارت ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه امسال اجرا می شود.

به گزارش دوربین خبر،علی دهقان»  با اشاره به راهکار 2-8 سند تحول بنیادین مبنی بر تنظیم و اجرای مهارت آموزی وکار آفرینی به دانش آموزان دوره متوسطه و همچنین طرح وزارتی ایران مهارت اظهار داشت: با اهداف توسعه و تقویت فرهنگ کار و مهارت آموزی، کمک به هدایت تحصیلی آگاهانه دانش آموزان، کیفیت بخشی به آموزش دروس کار و فناوری و هنر دوره اول متوسطه و ارتقای شایستگی های حرفه ای دبیران و همچنین کسب حداقل یک مهارت حرفه ای برای هر دانش آموز در پایان دوره تحصیلی، این طرح در سال تحصیلی 1400-1399  ویژه دانش آموزان متوسطه اول در سطح استان اجرا خواهد شد.

دهقان با تاکید بر تشکیل جلسات متعددی با مسولین اداره کل فنی و حرفه ای استان داشت، تصریح کرد: در این خصوص مقرر شد  این طرح برای امسال در چهار عنوان مهارت با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان برای همه دانش آموزان دوره  اول متوسطه، اجرا شود .

معاون آموزش متوسطه استان مازندران با اشاره به هدف این طرح، خاطرنشان کرد: هدف نهایی داشتن مهارتِ افراد ، زندگی بهتر است جدای از تاثیر توسعه مهارت در کاهش فقر،  هویت پیدا کردن افراد و تبدیل فرد به شخصیت مطلوب از مزایای آموزش طرح  ایران مهارت  خواهد بود. همچنین وی توسعه مهارت ها را از اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: باید از دانش محوری و حافظه محوری به سمت مهارت محوری حرکت کنیم  و دانش آموز بیش از دانش، نیازمند آموزش مهارت است.

دهقان با اشاره به نحوه ی اجرای این طرح،افزود: شرایط کرونا ما را به سمت فعالیت آموزشی در بستر مجازی برد که کمی متفاوت از آموزش های حضوری مدرسه است لذا باید برای آموزش های مهارتی در فضای مجازی تدابیری اتخاذ شود و اجرای آموزش الکترونیکی این طرح (ایران مهارت) بصورت آموزش غیر حضوری (آنلاین/آفلاین) در صورت عدم حضور دانش آموزان در مدرسه است.

دکتر دهقان در خصوص موسساتی که در این طرح مشارکت دارند، اظهار داشت: آموزش الکترونیکی این طرح توسط مربیان تخصصی موسسات دولتی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای و مراکز   icdl انجام  می شود  و در این روش کلیه فرایند های ثبت نام ، آموزش و ارزشیابی بصورت الکترونیکی از طریق سامانه lms مورد تایید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بنیاد(ICDL)انجام خواهد شد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مهارت آموزی دانش آموزان یک گام تا موفقیت

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir