امروز سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 15:18:38

دوربین خبر

کد مطلب : 32264 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آذر 1399 -ساعت : 12:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مشارکت 120 هزار دانش آموز در قالب سمن های دانش آموزی

مشارکت 120 هزار دانش آموز در قالب سمن های دانش آموزی

به گزارش دوربین خبر،

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در نشست صمیمی با شورای معاونان، مدیران و‌ رؤسای اداره‌ها، معاونان پرورشی و رؤسای سازمان دانش‌آموزی که به صورت ویدئوکنفرانس  برگزار شد گفت: ما در همه بخش ها هرگاه شاهد مشارکت مردمی بودیم، موفقیت و دستاوردهای بسیاری داشتیم.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به افزایش آمار مشارکت اجتماعی، افزود: با ارائه آموزش های درست و ارایه نگرش صحیح و جدی گرفتن مسائل و استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و صدا و سیما می توان اتفاقات مناسبی در این حوزه رقم زد.

وی ادامه داد: در فاز نخست در تلاش برای افزایش آمار مشارکت دانش آموزان هستیم و در گام دوم باید با آموزش های لازم برنانه ها، اهداف و نگرش های مفید و موثر را به آنان انتقال دهیم.

حسین زادگان یادآور شد: اگر آینده جوانان برای ما مهم است باید امروز برای تقویت مشارکت جوانان تلاش کنیم و یکی از این مصادیق مشارکت، مشارکت در سازمان دانش آموزی است لذا سازمان دانش آموزی یک لشگر ۱۲۰ هزار نفری است و باید از این ظرفیت ها در مهار بحران ها استفاده کنیم و ما در مواردی چون سیل و زلزله شاهد هستیم که آموزش و پرورش مشکلات کمتری دارد و دلیل آن این است که در هر نقطه ای مدیر و معاون مدرسه، معلم و دانش آموزانی هستند که در این حوادث پای کار هستند و این بسیار ارزشمند است.

 

وی افزود: اقدام فوق العاده و مناسبی طی سال های اخیر توسط سازمان دانش آموزی و آموزش و پرورش استان مازندران انجام گرفته است که جای تقدیر دارد به همین منظور افزایش کمی سازمان دانش آموزی و آموزش کیفی سازی سمن ها دو موضوع مهم در سازمان دانش آموزی می بایست مورد توجه قرار گیرد.

حسین زادگان تصریح کرد: سازمان دانش آموزی بعنوان بزرگترین سمن استان تلاش نموده است از ۳۷ هزار عضو به ۱۲۰ هزار عضو برسد ‌که انتظار می رود این امار از لحاظ کمی با توجه به جمعیت ۵۰۰ هزار نفری دانش آموزان استان افزایش پیدا کند به همین منظور اثربخشی که آموزش ها و مهارت های سازمان دانش آموزی به دانش اموزان می آموزد نقش مهمی در رسیدن به هدف اصلی که همان توسعه پایدار و توسعه همه جانبه می باشد ایفا می نماید لذا سازمان دانش آموزی بعنوان مهم ترین سازمان می تواند با ورود خود اثرگذاری لازم را ایفا نماید.

رئیس شورای آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: عضویت خانواده ۵۰۰ هزار نفری دانش آموزی استان در سازمان دانش آموزی می تواند اتفاقی نادر در کشور باشد بطوریکه استان مازندران با ۱۲۰ هزار عضو جزء استان های برتر می باشد به همین منظور مهم ترین بحث در سازمان دانش آموزی کیفیت و آموزش مهارت ها و جامعه پذیری می باشد که موضوعاتی همچون مازندران پاک و مقابله با ویروس کرونا و کاهش تصادفات می تواند بعنوان یک هدف در زمره اهداف سازمان دانش اموزی تعریف شود تا این پیام ها را به جامعه و خانواده انتقال دهند تا شاهد پیامد های مثبت در این راستا باشیم.

وی در پایان گفت: معتقدیم هر میزان تلاش هایمان مردم محور و مردم پایه باشد می توانیم از ظرفیت های اجتماعی و مردمی استفاده کنیم می توانیم به اهدافمان به طور سهل الوصول تری دست پیدا کنیم هرچند سازمان دانش آموزی در این بخش موفق عمل نموده است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مشارکت 120 هزار دانش آموز در قالب سمن های دانش آموزی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir