امروز سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 13:39:44

دوربین خبر

کد مطلب : 32278 -تاریخ انتشار : دوشنبه 24 آذر 1399 -ساعت : 11:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشدید محدودیت های یلدایی در مازندران

تشدید محدودیت های یلدایی در مازندران

به گزارش دوربین خبر،

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، گفت: براساس مصوبه ستاد ملی و استانی، محدودیت های کرونایی در تمام شهرهای با وضعیت قرمز، نارنجی و زرد در استان همزمان با شب یلدا تشدید می‌شود.

حسین حسن نژاد در جلسه ستاد مقابله با کرونا مازندران، افزود که در این راستا طی روزهای شنبه ۲۹ و یکشنبه ۳۰ آذر تمامی واحدهای صنفی در شهرستان های استان با هر وضعیت کرونایی ساعت ۱۸ تعطیل و تردد داخل شهری هم مممنوع می شود.

 

وی گفت: اگر چه بر اساس مصوبه ستاد ملی محدودیت کرونایی تردد برای شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت با وضعیت قرمز و نارنجی وجود ندارد ، ولی به دلیل بالا بودن آمار تردد بین شهری در مازندران این محدودیت یلدایی اعمال خواهد شد.

حسن نژاد افزود: مازندران بالاترین تردد خودروهای بین شهری را در بین استان های کشور دارد و ساده انگاری در اجرای محدودیت ها سطح آلودگی به ویروس کرونا را در داخل استان افزایش خواهد داد.

وی نزدیکی روستاها به شهرها در مازندران را هم دلیل اصلی بالا بودن تردد درون شهری دانست و ادامه داد : اگر چه تردد درون و بین شهری در استان با اجرای محدودیت های کرونایی از اول آذرماه تاکنون حدود ۴۰ درصد کاهش یافت ، ولی همچنان آمار ترددها بالاست.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت : رسانه ها با همکاری دستگاه های نظارتی به خصوص سازمان صنعت ، معدن و تجارت باید اطلاع رسانی دقیقی نسبت به تشدید محدودیت های کرونایی به شهروندان داشته باشند تا پس از اجرا مشکلاتی برای شهروندان ایجاد نشود.

وی اضافه کرد: تمامی دستگاه های نظارتی در شهرستان ها با همکاری فرمانداران موظفند تا محدودیت های کرونایی شب یلدا را به درستی اجرا کنند و با متخلفان سلامت نیز به شدت برخورد خواهد شد.

حسن نژاد هدف اصلی از تشدید محدودیت های کرونایی شب یلدا را جلوگیری از دورهمی های خانوادگی به عنوان مهم ترین عامل در انتقال و ابتلا به ویروس کرونا دانست.

وی گفت : بر اساس آمار حدود نیمی از افراد مبتلا به کووید-۱۹ در مازندران به خاطر حضور در دورهمی های خانوادگی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مبتلا شدند و با تشدید محدودیت ها به دنبال کاهش دورهمی های یلدایی هستیم.

معاون استاندار برگزاری دور همی خانوادگی در قالب فضای مجازی را یکی از راهکارهای ستاد استانی برای کاهش حضور فیزیکی دورهمی خانوادگی دانستلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تشدید محدودیت های یلدایی در مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir