امروز چهار شنبه 25 فروردین 1400 ساعت 17:52:17

دوربین خبر

کد مطلب : 32286 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 آذر 1399 -ساعت : 19:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

۶۱ مورد بازرسی نظارت بر حفظ حقوق شهروندی 8 ماه امسال انجام شد

به گزارش دوربین خبر،
رییس کل دادگستری استان مازندران با تاکید بر لزوم رعایت حقوق شهروندان در دستگاه قضایی اظهار داشت: عملکرد دستگاه قضایی استان باید به گونه‌ای باشد که دستگاه قضایی را نماد و سمبل حفظ حقوق شهروندی در بین سایر دستگاه‌ها بدانند.
حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری در جلسه هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی ضمن اشاره به ترور ناجوانمردانه شهید محسن فخری زاده گفت: مدعیان حقوق بشری غربی اصلی‌ترین ناقضان حقوق بشر و حقوق شهروندی هستند. آمریکا و دیگر کشور‌های هم پیاله با آن‌ها از جمله اسرائیل، انگلیس و فرانسه و ... هرگونه اعتراضی را در کشور خود به شدیدترین شکل ممکن سرکوب می‌نمایند، کرامت انسانی را با رفتار تبعیض آمیز و نگاه نژادی زیر سوال برده و با این رفتار تبعیض آمیز تنها آتش خشم و نفرت و جنگ طلبی را شعله ور می‌نمایند.
وی در ادامه افزود: مدعیان حقوق بشر غربی با صرف هزینه‌های گزاف در عرصه رسانه و همچنین کثرت رسانه‌هایی که در اختیار دارند سعی در حق جلوه دادن رفتار و تفکرات باطل خود هستند.
رییس کل دادگستری استان مازندران خاطرنشان کرد: امروزه رعایت حقوق شهروندی و حفظ کرامت انسانی در دستگاه قضایی بیش از هر زمان دیگری مورد تاکید است و دلیل آن را هم باید در جایگاه ویژه و حساس دستگاه قضایی و انتظارات به حق مردم از قوه قضاییه دانست.
حجت الاسلام اکبری در پایان تصریح کرد: کادر انتظامی، اداری و قضایی باید با اهتمام ویژه در رعایت کرامت انسانی و حفظ حقوق شهروندی بکوشند و حسن انجام این کار نیز در گرو افزایش نظارت‌های مستمر از محاکم قضایی، ضابطین و زندان‌ها است.
گفتنی است در راستای نظارت بر حفظ حقوق شهروندی در هشت ماهه سال جاری مجموعا ۶۱ مورد بازرسی انجام شده که ۳۵ مورد آن از محاکم قضایی و دادسراها، ۱۸ مورد بازرسی از کلانتری‌ها و ۸ مورد بازرسی از زندان‌ها بوده است. همچنین در این بازه زمانی ۷۷ مورد درخواست به هیات نظارت بر حفظ حقوق شهروندی واصل شده که تعداد ۴۶ مورد از آن طی ۹ جلسه بررسی شده است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ۶۱ مورد بازرسی نظارت بر حفظ حقوق شهروندی 8 ماه امسال انجام شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir