امروز چهار شنبه 25 فروردین 1400 ساعت 19:06:23

دوربین خبر

کد مطلب : 32291 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 آذر 1399 -ساعت : 21:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نیروگاه زباله سوز نوشهر بهره برداری شد

پس از پیگیری های مستمر:

نیروگاه زباله سوز نوشهر بهره برداری شد

به گزارش دوربین خبر،

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در آئین افتتاح نیروگاه زباله سوز نوشهر که با حضور و دستور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهوری صورت گرفت، از رییس جمهور و مجموعه دولت دوازدهم به خاطر افزایش ۳۰۰ درصدی اعتبارات پسماند کشور و توجه ویژه به استان های شمالی در این زمینه تقدیر کرد و اظهار داشت: خوشبختانه آقای رییس جمهوری شخصا در نشست هیات دولت بر ضرورت حل معضل پسماند بویژه در استان های شمالی تاکید داشتند و دستور دادند تا این موضوع در اولویت کاری مسئولان دست اندرکار قرار گیرد که در شتاب بخشی به این پروژه ها نقش موثر و تعیین کننده ای داشته است.

حسین زادگان ساخت نیروگاه زباله سوز نوشهر را مدیون عنایت مقام معظم رهبری در سفر به منطقه و کمک ۲۷ میلیارد تومانی ایشان برای آغاز کار و مابقی را از اعتبارات دولتی دانست و افزود: البته نیروگاه زباله سوز نوشهر تجربه جدیدی برای حل معضل زباله در استان های شمالی است و طبیعی است که همه باید انتظار تجربه نخست را از آن داشته باشیم تا به مرحله ثبات برسد.

استاندار مازندران گام های برداشته شده برای حل مشکل زباله در مازندران طی سال های اخیر را بزرگ توصیف کرد و گفت: در مجموع حل این معضل در تمامی مناطق استان در دستور کار قرار گرفته است و استان را برای این منظور منطقه بندی کردیم و به فراخور هر منطقه هم راهکار متناسب پیشنهاد دادیم و اکنون پروژه های مربوط به پسماند در برخی مناطق استان مانند شهرستان های نور ، محمود آباد در مرحله خط و پردازش قرار دارد و در مناطقی مانند رامسر ، تنکابن و چالوس نهایی شده و در فرایند اجرا است.

او یادآور شد: شرکت تی تی اس TTS کل پروژه نیروگاه زباله سوز نوشهر را انجام داد و ساری و رشت را در دست احداث دارد. 

حسین زادگان افتتاح این پروژه با دستور رییس جمهور را مهم و با اهمیت دانست و با بیان این که حیف بود که بدست ایشان بهره برداری نشود، تصریح کرد: از محبت های وزیر کشور و تلاش های معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور قدردانی می کنم و وی را انسانی مجرب، کاربلد و جهادی می دانم.

وی با بیان این که با افتتاح نیروگاه نوشهر مشکل زباله این شهر و چند شهر اطراف حل می شود، اظهار داشت: نیروگاه زباله سوز ساری نیز با روند پیشرفت فیزیکی حدود ۷۰ درصد تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید و در مجموع معضل پسماند در مازندران در دولت تدبیر و امید همواره در حال کوچک شدن بوده است.

استاندار، با اشاره به این که هرچه زباله کمتری تولید کنیم بهتر است و رسانه ها در این خصوص نقش زیادی دارند، افزود: مشکلات زیادی از جمله نخاله های ساختمانی و تفکیک زباله از مبدا در استان داریم که باید فرهنگ سازی شود.

وی یادآور شد: اگر بتوان با جداسازی زباله از مبداء بویژه نخاله های ساختمانی را کاهش داد و سپس آن را سوزاند ، بخش زیادی از مشکل پسماند مازندران حل می شود.

استاندار مازندران از مجری و مسئولان شرکت اجرایی نیروگاه زباله سوز نوشهر خواست تا تولید برق مدنظر و تهیه و نصب فیلتر این نیروگاه را پی گیری کنند تا در آینده مشکلاتی ایجاد نشود.


نیروگاه زباله سوز نوشهر بهره برداری شد

نیروگاه زباله سوز نوشهر بهره برداری شد

نیروگاه زباله سوز نوشهر بهره برداری شد

نیروگاه زباله سوز نوشهر بهره برداری شد

نیروگاه زباله سوز نوشهر بهره برداری شدلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : نیروگاه زباله سوز نوشهر بهره برداری شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir