امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:14:05

دوربین خبر

کد مطلب : 32304 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 دی 1399 -ساعت : 11:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کاهش اطاله دادرسی ها در مازندران/سند تحول قضا در محاکم مازندران با جدیت در حال اجراست

کاهش اطاله دادرسی ها در مازندران/سند تحول قضا در محاکم مازندران با جدیت در حال اجراست

به گزارش دوربین خبر،
 حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری مازندران ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه اول و همچنین سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: موضع ما در امر ولایت همان موضع و نگاه اصحاب الحسین در صحرای کربلاست و هیچوقت از ولایت ولی امر دست بر نمیداریم و رهبرمان را تنها نخواهیم گذاشت.
وی در ادامه افزود: یاوه گویان، منافقان و معاندان در داخل و خارج کشور بدانند کشور ایران و ملت ایران مصداق بارز و عملی شعار معروف " ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند" میباشد امام و ولی ما تنها نیست و نخواهد بود و همچون گذشته رهرو و حامی ایشان خواهیم بود.
رییس کل دادگستری استان مازندران با اشاره به تلاش شبانه روزی و مستمر دستگاه قضایی استان در اجرای منویات ریاست قوه قضاییه تصریح کرد: گسترش عدل،احقاق حق، ابطال باطل، پاسداری از آزادی های مشروع، توجه ویژه به امور زندانیان و . . . از جمله اقدامات و وظایفی است که دستگاه قضایی استان با تلاش و پشتکار قضات و کارکنان در پی تحقق آن می باشد و عواملی را که باعث کندی این روند شده شناسایی و در جهت حل آن می کوشد .
حجت الاسلام والمسلمین اکبری ضمن بیان اینکه یکی از بزرگترین چالش های دستگاه قضایی استان انباشت پرونده ها (بخصوص در محاکم تجدیدنظر استان) بوده است که سبب اطاله دادرسی نیز می گردید اظهار داشت: با تلاش مجاهدانه و مستمر دستگاه قضایی بسیاری از پرونده در محاکم تجدیدنظر تعیین تکلیف گردید و در ادامه با کاهش موجودی پرونده ها روند رسیدگی در بسیاری از شعبات به روز شد که امید است با استمرار این روند و تلاش قضات در دادگاه تجدیدنظر، رسیدگی در تمامی شعبات بصورت به روز انجام شود.
عالی ترین مقام قضایی استان در ادامه افزود: سلامت دیگر دستگاه های اجرایی و نظارتی در گرو سلامت دستگاه قضایی است؛ دستگاه قضایی اگر به روز باشد و درست و سالم کارکند می توان شاهد یک نظام اداری و سازمانی بود و به همین علت است که دستگاه قضایی در درجه اول نظارت درون سازمانی را که به انحاء مختلف در حال انجام است، سرلوحه کار خود قرار داده است.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری در پایان ضمن تاکید بر لزوم توجه ویژه به حفظ حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع خاطرنشان کرد: همانطور که در برخورد با مردم تاکید بر عطوفت و مهربانی است مبارزه با فساد تاکید بر جدیت و قاطعیت است و دستگاه قضایی با فساد و مفسدین، باصلابت و قاطعانه برخورد می کند و هیچ یک از مفسدان، مجرمان و خطاکاران نیز از تیغ برّان عدالت مصون نخواهند ماند.


کاهش اطاله دادرسی ها در مازندران/سند تحول قضا در محاکم مازندران با جدیت در حال اجراست

کاهش اطاله دادرسی ها در مازندران/سند تحول قضا در محاکم مازندران با جدیت در حال اجراست

کاهش اطاله دادرسی ها در مازندران/سند تحول قضا در محاکم مازندران با جدیت در حال اجراستلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : کاهش اطاله دادرسی ها در مازندران/سند تحول قضا در محاکم مازندران با جدیت در حال اجراست

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir